Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Rádi jezdíte na koni? Pořiďte si krásné a kvalitní vybavení za rozumné ceny

Každoročně se setkáváme s novými a novými zájemci o kroužky týkající se koní. Ať už jde o jezdecké kluby, kde je možné o zvířata pečovat, tak i ty, kde se děti i dospělí mohou věnovat přímo jízdě na koňském hřbetě. Od prvních krůčků postupně dospějí k plynulé jízdě, cvalu krajinou, a i péče o koně jim půjde hravě od ruky.

Ať už patříte k těm, kdo dochází do jezdeckého klubu, nebo jste se rozhodli pořídit si vraníka svého, je podstatné postupně si pořídit vybavení, které vám zajistí komfortní čas s koněm i při práci ve stáji. Poradíme vám, kam se obrátit, abyste s nakoupeným zbožím i službami byli naprosto spokojeni.

Oblečení od „A“ do „Z“

Oblečení, které si zřejmě pořídíte nejdříve, budou jezdecké kalhoty, chapsy, kabátek nebo bundu a přilbu. Dobré je zvláště u dětí pořídit od začátku i bezpečnostní vestu.

Podíváme-li se na jezdecké kalhoty, najdete je v mnoha provedeních. Barevné i materiálové variace, zdobené i jednoduché, závodní, softshellové, riflové, prošívané rajtky, modely s celokoženým sedem nebo bez něj… Variací je skutečně mnoho a na své si přijdou jezdci drobní i mohutní, muži, ženy i děti.

Dalším důležitým vybavením jsou boty a chapsy. Chapsy na koně mají mnohé přednosti. Chrání nohu, respektive především lýtko před odřením o třmenové řemeny, jsou pohodlné, ale přitom pevné. Také chrání kalhoty, jsou snadno udržovatelné a mají velkou životnost. Najdete mezi nimi jezdecké chapsy, kožené chapsy, silikonové, neoprenové… Jejich cena se pohybuje od 450 Kč, kdy jde o dětské provedení, až po cenu cca 1650 Kč za hladké kožené chapsy pro dospělé.

Aby vám nebylo chladno, myslet je potřeba i na mikiny, svetry, saka, vesty… Oblečení je co se týče jezdectví velmi reprezentativní, jezdci působí svátečně, ustrojeně, je na ně radost pohledět, a to jak co se týče žen, tak mužů. Pokud se účastníte závodů, je krása, když má jezdkyně pod sáčkem plastron a ve vlasech slušivou síťku, jež dodává punc elegance. Díky bohaté nabídce sak, kterou najdete stejně jako ostatní oblečení na stránkách horse-trade.cz, si vybere správný model každý závodník.

Další důležitou částí jezdeckého vybavení je přilba. Toto vybavení koupíte v cenových rozmezích cca 500 – 3 500 Kč. Pro děti nechybí barevná provedení, dospělí většinou upřednostňují černou matnou nebo lesklou verzi, ale v případě zájmu i přilbu pro dospělé seženete v barevném provedení. Pod přilbu určitě pořiďte tenkou fleecovou čepici, která pod ni hezky „sedí“ a zajistí hlavě teplo i v nepříznivém počasí.

Zavítejte na stránky horse-trade.cz a vyberte kvalitní a hezké vybavení sobě i dětem. Budete zajisté spokojeni.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.