Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

Plánujete výlet do Prahy? Nezapomeňte se zastavit na výstavě se svatováclavskou korunou!

Korunovační klenoty jsou symboly státnosti, majestátu, hrdosti a zlaté středověké éry naší země. Svatováclavská koruna navíc vypadá jako z pohádky a pohled na ni je velkým zážitkem. Pokud plánujete cestu do Prahy, zastavte se na výstavě, kde je mimo jiné k vidění i dokonalá replika české královské koruny.

Na výstavu svatováclavské koruny do Obecního domu

Skvostný korunovační klenot, jakým svatováclavská koruna bez pochyb je, si můžete prohlédnout na výstavě v Obecním domě. Pražská mincovna zde má prodejní výstavu, kde je kromě široké škály nejrůznějších mincí k vidění i povedená a ručně zhotovená replika koruny. Na vlastní oči tak spatříte slavný korunovační klenot bez dlouhých front a s bezplatným vstupným.

Kupte si suvenýr

Výstava je prodejní, takže když se vám nějaký mince ČNB zalíbí, můžete si ji zakoupit. V expozici jsou zajímavé sběratelské kousky, které ocení i znalci. Umělecké ražby jsou ze stříbra i zlata o různých ryzostech.

Ručně zhotovená replika legendární koruny

Vystavovaná svatováclavská koruna je věrnou replikou originálu. Je však vyrobena pouze ze stříbra, kdežto pravá verze je z čistého zlata s ryzostí 21 a 22 karátů. Turnovský zlatník Jiří Urban, který měl výrobu repliky na starost, si dal maximálně záležet i s volbou umělých drahých kamenů, aby co nejvíce připomínali originál. Vysoké nároky na dotažení detailů tak dělají z výsledku opravdu mistrovské oko. Pokud jste na vlastní oči nikdy neviděli skutečnou korunu, můžete si tuto verzi klidně splést s pravým originálem. Nádherná replika svatováclavské koruny je ojedinělá a právem je zajímavým lákadlem pro návštěvu výstavy v galerii Pražské mincovny. Na výstavu se můžete vypravit každý všední den od 10 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 18 hodin.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.