Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Přepravujte děti na kole bezpečně díky kvalitní cyklosedačce

Češi patří v bohaté míře k národům, kde je cykloturistika v průběhu jara až podzimu častou aktivitou. Provozují ji všechny generace, a pokud jde o mladé lidi, ti u ní rádi setrvávají, i když jim do rodiny přibudou děti. Je skvělé, že dětská sedačka na kolo umožňuje přepravu nejmenších dětí. Jakmile jsou ve věku, kdy mohou sedět, můžeme směle pořídit cyklistickou přilbu a sedačku na kolo a vyrazit jak na kratší, tak delší vyjížďky.

Bezpečná jízda pro dítě i dospělého

 

Aby však byla jízda bezproblémová a užili jste si ji vy i dítě, je důležité vybrat správnou a kvalitní cyklosedačku. Podstatné je nejen to, aby bylo dítě při jízdě v bezpečí, ale i to, aby sedačka dobře držela, nezpůsobovala nebezpečné balancování nebo nadzvedávání předního kola, když se dítě pohne a podobně.

Na výběr máme z cyklosedaček, jež se umisťují do přední části kola, tedy před cyklistu, nebo za něj. Ty zadní pak můžeme rozdělit do třech kategorií – zadní na nosič, zadní samonosné a zadní samonosné polohovací.

Při výběru vhodné cyklosedačky je potřeba znát výšku a váhu dítěte. Cyklosedačka musí být dostatečně hluboká i široká, aby se v ní dítě cítilo dobře. Podstatné jsou také opěrky nohou a jejich délka. Pohodlí ratolesti přináší i polstrování, které se ve většině případů již vyrábí ve vyšším provedení. Bezpečnost zajišťují bezpečnostní tříbodové pásky. Nožky umisťujeme do posuvných zarážek, kdy díky stavitelnosti je možné jejich posunutí podle aktuální výšky dítka.

Rozhodnete-li se pro cyklosedačku, která se umisťuje na nosič kola, vždy sledujte, jaká je nosnost nosiče a zda je dostatečně pevný. U samonosných cyklosesedaček je uchycení zajištěno přišroubováním k trubce kola pod sedadlem.

Na delší trasy, nebo v případě, že máte spavé dítko, je výborné pořídit zadní cyklosedačku s možností polohování. Naklopení je snadné a v případě, že miminko usne nebudete nuceni jízdu přerušovat.

Bohatý výběr a kvalitní zboží

 

Co se týče cyklosedaček, je na našem trhu poměrně hodně výrobců a prodejců, kteří toto zboží nabízí. Dobré jsou např. zkušenosti známých nebo rodiny, kteří nám poradí na základě svých dobrých zkušeností. Pokud se ale nemáte kde poradit, můžete navštívit diskuzní fóra, nebo hledat dle recenzí na internetu sami. My vám můžeme doporučit např. e-shop detska-kola.net. Kromě cyklosedaček zde najdete i dětská a juniorská kola, populární Freestyle BMX, koloběžky, odrážedla, přilby a bohaté příslušenství.

Online se můžete poradit prostřednictvím blogu, telefonicky či e-mailem. Prohlédnout si můžete i recenze, které obchodu udělili nakupující před vámi. Jistě oceníte dopravu zdarma, která se vztahuje na všechny objednávky, jejichž hodnota přesahuje částku 2 000 Kč.

Co se týče cyklosedaček, najdete tady všechny zmiňované typy. Ať už se rozhodnete pro přední dětskou sedačku na kolo nebo zadní, nabídka je dostatečná, aby si vybral i ten nejnáročnější zákazník. Nezbývá, než navštívit jejich webové stránky a přesvědčit se na vlastní oči. Poté, co si zboží objednáte, za pár dnů jej máte doma a můžete směle vyrazit vstříc novým dobrodružstvím.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.