Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Do Česka přišly miniinvazivní prsní implantáty

Většina z nás touží mít krásná prsa. I když je máme, nejsou na celý život. Jejich tvar se změní po těhotenství i po kojení. Rovněž vysněné zhubnutí končí nakonec jako katastrofa pro naše do té doby hezká prsa.

Jít do implantátů? Na dnešní dobu už nelze mluvit o žádné přehnané investici. Většina z nás si tento zákrok může z finančního hlediska bez problémů dovolit. Odrazuje náš spíš jizva po operaci, různé pooperační komplikace, a i ne příliš dobré „jméno“, které „silikony“ mají. Nechcete se chlubit tím, že jste si ke kráse pomohla. Toužíte vypadat naprosto přirozeně. V nejlepším případě, aby to, že máte zvětšená prsa, nepoznal ani váš intimní partner.

Naštěstí estetická medicína se vyvíjí, a i zvětšení prsou prošlo za posledních několika let obrovskými změnami. Zvětšená prsa pomocí silikonových implantátů, pokud si vyberete ty správné, dokážou vypadat mnohem přirozeněji, dokonce k nerozeznání od přírodních, neupravených. I v Česku už máme navíc implantáty, které se do prsu implementují miniinvazivně. Jizva po zákroku je tak mnohem menší.

Dobrý výsledek operace prsou záleží především na výběru lékaře

 

Rozhodně to neznamená, že není důležité vybrat si správný implantát. Ale to je právě kvalifikací lékaře, aby uměl správně posoudit, který je zrovna pro vás nejvhodnějším.

Tip: Seznam atestovaných plastických chirurgů se specializací na operaci i prsou najdete zde>>

Nová prsa s nejmenší pooperační jizvou

 

V České republice se již rovněž začaly používat speciální prsní implantáty Motiva Ergonomix, které jsou specifické tím, že umožňují zmenšit operační řez z 5 cm na polovinu. Pooperační jizva je tak pouhých 2,5 cm, což je skutečně nenápadné.

Jak se tak malým řezem dostane implantát na správné místo? Je to díky speciální technologii. Jako pomůcka se používá tzv. Insertion Sleeve, což je sterilní sáček ve tvaru trychtýře. Díky němu se implantát před aplikací maximálně stlačí a jednodušeji se vkládá do prsu.

Minimální jizva však není jedinou výhodou této aplikace. Díky sterilnímu sáčku, pomocí kterého se implantát do prsu vkládá, se zabraňuje proniknutí bakterií a riziko vzniku pooperační infekce klesá na naprosté minimum. Díky této metodě tak lze předcházet i největší pooperační komplikaci při operaci prsu, vzniku tzv. kapsulární kontraktury. Komplikace vede k nutnosti reoperace a objevuje se obvykle po 6 ž 12 měsících po operaci.

Nová prsa, která vypadají jako pravá

 

Použitá výplň implantátů Motiva dělá prsa na pohmatání naprosto k nerozeznání od prsou neupravených. Přirozeně vypadají navíc v každé poloze. I u ležících žen, což býval největší problém. Stejně přírodně vypadají i při jiných, dříve problematických polohách – například při zvednutí rukou nad hlavu. Ve stoje i při chůzi mají krásný tvar přírodní kapky.

Co ještě nevíte operaci prsou

 

– Zvětšení prsou je operace, která se provádí za celkové anestezie.

– Samotný operační zákrok trvá jednu až dvě hodiny.

– Implantát se umísťuje buď pod sval, nebo pod prsní žlázu.

– Hospitalizace v nemocnici trvá jeden až dva dny.

– Doporučená rekonvalescence po operaci je 7 až 14 dnů.

– Jizva po operaci bývá u standardních implantátů 5 cm, u miniinvazivní metody s použitím Motiva implantátu jen 2,5 cm.

– Řez se obvykle umísťuje pod prsní rýhu, pod dvorec nebo do oblasti podpaží.

Co když mám každé prso jiné?

 

Implantáty dokážou tuto asymetrii bez problémů vyřešit. I Motiva implantáty se vyrábí v různých velikostech, a tak je možné pro každé prso využít správnou velikost, aby byl výsledný efekt symetrický.

Jít do toho?

 

Nová prsa dovedou zvednou naše sebevědomí. To je tak důležitý argument, že pokud se svými prsy skutečně trápíte, neměla byste váhat. Ale existují i další důvody, proč s operací prsou neotálet. Ztráta tvaru prsou bývá totiž nepříjemná i ze zdravotních důvodů. Třeba když se pod převislým poprsím začnete nadměrně potit, trpíte ekzémem nebo se vám zde kvůli neustále vlhké pokožce začínají tvořit bradavice.

Uvažujete o plastice prsou s využitím Motiva implantátů? Více informací naleznete zde: www.motivaimplantaty.cz.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.