Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Angličtina a malé děti? Nebojte se, jejich mozek je na jazyky stavěný

S příchodem dítěte musí rodiče řešit jedno dilema za druhým. Co když učiníte nesprávné rozhodnutí a váš potomek vám to jednou pořádně od plic vyčte? V souvislosti se vzděláním se nabízí otázka, kdy je vhodná doba dítko seznámit s další řečí – není lepší jej příliš nezatěžovat a počkat, až se ho ujme učitelka na základní škole? Fundovaní vědci razí opačný názor! Malé děti jsou na učení cizích jazyků velmi dobře připravené a je chybou tento potenciál jen tak promarnit.

Výslovnost jako rodilý mluvčí

Jak je možné, že se některé větší děti s angličtinou „perou“ i když se snaží ze všech sil, výslovností se nikdy nepřiblíží k rodilým mluvčím? Důvod je prostý – tyto děti zřejmě začaly s výukou až později. Dokonale mohou vyslovovat pouze dítka, která se vzdělávají již od útlého věku.

Bezchybná gramatika

Schopnost dítěte naučit se skvěle gramatická pravidla angličtiny také úzce souvisí s věkem. V minulosti proběhlo několik výzkumů, z jejichž výsledků vyšlo najevo následující: děti, které začnou a angličtinou před dosažením 7. roku života, se mohou dostat na stejnou gramatickou úroveň jako rodilí mluvčí. Podstatně hůře na tom jsou děti starší 11 let.

Kontakt s jazykem je vždy žádoucí

Z hlediska učení druhého jazyka mají nejlepší startovní pozici děti z bilingvních rodin. Podle odborníků však rozhodně není na škodu, když je dítko vystavováno cizí řeči i jinou formou – například pravidelným poslechem hudby či kontaktem s lektorem. Z některých studií vyplynulo, že pravidelná angličtina pro děti posiluje mozkovou aktivitu a má na vývoj dítěte pozitivní vliv. Mimo jiné vede i k oddálení budoucího rozvinutí Alzheimerovy choroby.

Jak s těmito informacemi naložíte, je na vás. Rozhodnete-li se dítko přihlásit do kurzu, vyberte pro něj jazykovku, která se těší dobrému jménu. Perfektní reputaci má mezi rodiči jazyková škola Praha JSFAN. Angličtina zde bude vaše dítko bavit a později se může přihlásit třeba na kurz Starters a připravit se na složení zkoušek Cambridge English.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.