Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Sušička je vhodná do domácností s alergiky

Pokud jste doposud zastávala názor, že sušička prádla je zbytečný přepych, zřejmě ho po přečtení následujících řádků přehodnotíte, zejména jestli jste sama alergická na prach či pyl. Samozřejmě sušička není spotřebič, bez kterého byste se neobešla, protože prádlo bez problémů uschne i na balkoně či zahradě. Bohužel, ve venkovním prostředí se na prádlo nachytají nečistoty z ovzduší, prach a pyl, což alergik příliš neocení. V případě, že se rozhodnete prádlo sušit doma, nepoděkují vám stěny, protože se na nich vlivem zvýšeného vlhka objeví plíseň.

Prádlo se v sušičce vyhne pylům, navíc se zbaví i jemných částic vláken, které se na něj nachytalo během praní. Jakmile otevřete filtr sušičky, překvapí vás, jaké množství nečistot se v oblečení drželo, přestože už bylo oprané.

Sušička nabízí celou řadu programů

Stejně jako pračka, tak i sušička má k dispozici hned několik programů. Záleží na tom, jak rychle potřebujete mít prádlo suché. Sušičky většinou poskytují i režim rychlého sušení, a tak tričko, v němž chcete večer vyrazit na párty, si klidně usušíte během půl hodiny.

Důležité je sledovat štítky na oblečení, protože některé kousky není možné sušit v sušičce. Případně vám štítek prozradí, jaký program přesně zvolit, abyste prádlo nevytáhla o pár čísel menší. Do sušičky můžete vložit v podstatě cokoliv, nikoliv pouze oblečení. Sušit je tedy možné i péřové deky, sportovní obuv či textilní hračky.

Jak vybrat sušičku?

Záleží na tom, jaké jsou vaše preference. Potrpíte si na konkrétní značce? Požadujete speciální programy? Zaměřte se především na spotřebu, protože některé modely by vás zruinovaly. Zvolte sušičku, která je úsporná. Stanovit byste si měla ještě částku, kterou jste ochotna do spotřebiče investovat. Pestrou nabídku najdete na https://www.expert.cz/susicky-pradla/, kde si můžete sušičky rozdělit podle výrobce, třídy energetické účinnosti, systému sušení či způsobu uchycení dveří.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.