Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Pro hollywoodský úsměv dětí. Jak vybrat správné zubní kartáčky pro nejmenší?

 

Zuby jsou výkladní skříní každého z nás. Návštěva zubaře nebývá zážitkem, na který bychom chtěli často vzpomínat. Pečovat o zdravý chrup je nutné už od útlého dětství Poradíme vám, jak se co nejsvědomitěji starat o zuby vašich ratolestí.

Péče o chrup vlastně začíná ještě před prvním zoubkem. Kousátka pro nejmenší jsou vhodným prostředkem pro vývoj dutiny ústní. Matky by si měly pořídit speciální silikonový kartáček, který se navléká na prst. Ve chvíli, kdy je první zoubek na světě, přichází čas pro klasické kartáčky.

„O správném kartáčku pro děti rozhoduje především velikost hlavičky, délka rukojeti a měkkost vláken. Kartáček pro nejmenší se liší od toho, který používají školáci,“ říká David Fučík ze společnosti SPOKAR, která je výrobcem zubních kartáčků s tím, že pro děti je důležité používat kartáčky s jemnými vlákny.

Kartáčky do tří let

Po šestém měsíci, kdy dítě už neleží na zádech, ale vydává se pohybově poznávat okolní svět, jsou nejvhodnější kartáčky s malou hlavičkou a menšími a velmi jemnými vlákny. Rukojeť kartáčku by měla být dlouhá, aby se na ni vešla kromě vaší ruky i ruka vašeho roztomilého dítěte.

 

Zdroj: SPOKAR

Kartáčky pro děti od čtyř do šesti let

Kolem čtvrtého roku dítě je čas na přechod k jinému typu kartáčku. Mléčné zoubky už jsou kompletní a ústní dutina je mnohem větší. Je tedy možné vybrat větší hlavičku kartáčku. Nezapomeňte na větší rukojeť, protože stále je občas nutné dětem dočišťovat jejich zuby.

Zdroj: SPOKAR

Kartáčky pro školáky

Ve škole je skvělé, když dítě svým úsměvem přesvědčí nejenom učitelky, ale i spolužáky. Neodolatelnému úsměvu pomohou kartáčky s většími hlavičkami, stále by ale měly obsahovat měkká vlákna. No a nezapomeňte, že zejména mladé parádnice si také vybírají barvu a design kartáčků. Obzvlášť velké fintilky jistě ocení růžové zubní kartáčky.

Zdroj: SPOKAR

Jenom vhodné nástroje ke zdravým zubům nestačí. Je nutné si čistit zuby intenzivně aspoň dvakrát denně. Ale o tom zase někdy příště…

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.