Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Hubnutí

Bez alkoholu se přebytečných kil zbavíme snáz

Alkohol nám při hubnutí nesvědčí. Všichni to víme, ale nezřídka je pro nás těžké odmítnout nabízenou skleničku. Často se proto neubráníme pivu s kamarády nebo narozeninovému přípitku.

Proč je alkohol nepřítelem při redukci váhy?

Alkohol obsahuje velké množství kalorií. A také sacharidů. Ty tělo buď okamžitě spálí při fyzické aktivitě, nebo jsou uloženy do zásoby ve formě tuku. Dáme-li si večer několik koktejlů a po návratu z baru ulehneme do postele, budeme mít druhý den ve fitcentru co dělat, abychom vykompenzovali následky večírku.

Hlídejte si, co jíte. I co pijete

Držíme-li redukční dietu, věnujeme velkou pozornost výběru potravin. Ale často zapomínáme stejně obezřetně volit nápoje. Víme sice, že ideální je čistá nebo minerální voda bez sladidel a bylinný, případně zelený či černý čaj, nicméně u pití není naše sebekontrola obvykle dostatečná. Odborníci vidí příčinu v tom, že tělo tekutiny, na rozdíl od pevné stravy, kterou koušeme, nevnímá jako jídlo. Pokud tedy konzumujeme nápoje s vysokým obsahem kalorií, nedostaví se pocit nasycení. Snadno tak přijmeme mnohem více energie, než zvládneme spálit.

Pozor si dejte hlavně na sacharidy

Relativně snadnou a rychlou cestou k úspěšnému a trvalému zhubnutí je ketonová či nízkosacharidová dieta. Je totiž založena čistě na omezení příjmu sacharidů, zejména jednoduchých. Právě ty se, pokud nejsou okamžitě přeměněny a zužitkovány, ukládají jako tuk.

Jak při ketodietě obstát a nehřešit?

Ketodieta nás dokáže zasytit. Jíme totiž maso, zeleninu i zakysané mléčné výrobky. Je ale třeba vyvarovat se také hotových a instantních jídel, ve kterých se cukry skrývají i přesto, že bychom je v daném pokrmu nečekali. Pokud neradi vaříte nebo nemíváte čas připravovat si pokrmy vždy z čerstvých surovin, můžete si objednat třeba jídlo ketofit, připravené v souladu s pravidly ketodiety.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.