Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Kožešina a kůže? Jsou v módě jako nikdy předtím!

Pokud bedlivě sledujete módní trendy, jistě vám nemusíme připomínat, abyste do svého šatníku urychleně zařadila pár kožešinových a kožených kousků. Kůže je stálice, o tom žádná, ale kožešina v posledních letech zažívá návrat. Stává se nedílnou součástí šatníku každé ženy, která má ráda stylovou, inovativní a zároveň udržitelnou módu.

Že je o kožešinu zájem, svědčí nové kolekce renomovaných návrhářů. Na módních molech se objevuje snad až příliš často, a to v podobě dominantních prvků i doplňků, jako je nestárnoucí kožešinový lem na kapuci. Vzrůstající tendence využití kožešiny jde ruku v ruce se současnými možnostmi zpracování. V minulosti si mohli návrháři o technologiích nechat zdát, dnes mají v rukou obrovský potenciál.

Kožešina pro „vyvolené“? Bývávalo…

Pamětníci si v souvislosti s kožešinou vybaví delší hnědý kabátek, který si rozhodně nemohl dovolit každý. Současná situace je diametrálně odlišná. Ať už jde o zmíněný kožešinový límec, lem nebo jiné doplňky, obvykle se používají spíše pro umocnění celku a navození luxusního dojmu. Kožešina si velmi dobře rozumí s ostatními moderními materiály a objevuje se častěji i v segmentu pánské módy.

K nejzajímavějším kožešinovým trendům bezesporu patří tzv. edge, v rámci kterého se kožešina představila po boku netradičních materiálů, jako jsou korek nebo kov. Návrháři však nezapomínají ani na aktivní sportovce. Spojení kožešiny a funkčních materiálů funguje skvěle. Kromě jedinečných vlastností je navíc biologicky odbouratelná, což je v dnešní době velké plus.

Zdaleka nejvíce si kožešina rozumí s kůží. I ta se přitom může objevit v podobě menšího doplňků – třeba jako vkusná kožená peněženka. Obojí by samozřejmě mělo vzájemně ladit, výsledný efekt pak předčí veškerá očekávání.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.