Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Krátkodobé pronájmy přepisují dějiny realit

Dlouhodobý nedostatek volných bytů (potažmo noclehů) v metropoli a krajských městech se stává celospolečenským problémem. Poptávka zejména po malometrážním dočasném bydlení mnohonásobně převyšuje nabídku, a proto se běžně stává, že na jeden inzerovaný byt stojí řady zájemců. Řešením zdá se být inovace „airbnb“ – alias krátkodobé pronájmy – lidí lidem.

Jak to funguje?

Co pro jednoho znamená vyřešení problému, kam složit hlavu, je pro druhého navýšení příjmů až o 50%. Obecně se doporučuje svěřit se do rukou odborníkům, kteří poskytují komplexní služby, počínaje přípravou profilu, propojením hostitelů a návštěvníků, konče údržbou, úklidem a pokojovými službami. Stačí se jen registrovat a dát o sobě správně vědět. Správa bytu k pronájmu v Praze vezme na svou hlavu starost o vzhled interiéru, profesionální fotografie, optimalizaci profilů, řízení finančních příjmů, zpracování rezervací a dotazů, check in/out, on-line správcovství a ekonomické výkazy i fakturaci.

Kalkulace hovoří jasně

Až o čtvrtinu vyšší obsazenost pokojů a padesátiprocentní nárůst zisků. Taková čísla hovoří ve prospěch spolupráce s odborníky, jež garantují měsíční příjem 25-125 tisíc korun. Ten je tvořen na základě existujících faktorů, jako jsou umístění bytu, vybavení interiérů či dekorace. Prvním předpokladem k tomu, aby se nemovitost v tržním prostředí dobře „zapsala“, je její vybavení. Za standard lze považovat bezdrátové připojení k internetu, příbory a nádobí, kávovar, rychlovarná konvice a toustovač. Samozřejmostí je pak klimatizace, rádio a televize.

Služby za hubičku

Částka za přísun solidní klientely a péči řádného hospodáře není nikterak přemrštěná. Cena za správu pronajatého bytu v komplet podání je orientačně vyčíslena jako třetinový náklad z nájemní částky. Budoucí pronajímatelé si mohou obvykle vybrat z několika balíčků šitých na míru a dle toho korigovat provizi.

Veškeré služby jsou transparentní. Pronajímatel má přístup k ubytovacímu systému a může tak dohlížet na rezervace a příjmy ze všech platforem, které jsou aktivní.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.