Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Krása a móda

Zlatý šperk – skvělý dárek k plnoletosti

Pro každou dospívající dívku či mladíka je oslava 18. narozenin velkou událostí. A nejen pro ně, vstup do dospělosti intenzivně prožívají i jejich rodiče. Tzv. čerstvě dospělí získávají více možností a povolení k činnostem, které doposud nemohli provádět. Zároveň je od nich očekávána jistá míra zodpovědnosti a rozumu.

Ne každý rodič si může dovolit podarovat své plnoleté dítě novým autem nebo podobně nákladným darem. Pro tuto příležitost se tedy výborně hodí zlaté šperky. Ve zlatě je uložen určitý obnos peněz a zároveň i důvěra k potomkovi, který si zlatého šperku již dokáže náležitě vážit.

Dárek pro dceru
Asi nejjednodušší dárek pro dí
vku jsou zlaté náušnice. Nemusíte znát obvod prstu nebo zápěstí, či jak má být řetízek dlouhý. Jednoduše si vyberete ty náušnice, které se vám zalíbí nejvíc. Zaměřte se na oblíbenou barvu vaší dcery a podle toho zvolte i barvu drahého kamene, kterým můžou být náušnice osazeny.

Zásadní rozdíly u zlatých náušnic jsou v jejich provedení a také v typu zapínání. Nejpoužívanější je klasické dámské a nebo francouzské zapínání. Dává vaše dcera přednost jemným a decentním šperkům? Potom vyberte zlaté náušnice pecky, které mají šroubkový uzávěr. Obvykle jsou osazeny drobnými drahými kameny, a nebo jsou to klasické celozlaté pecičky.

Samozřejmě i u dívek velmi potěší zlatý řetízek v kombinaci se zlatým náramkem. Aby jste takový dárek ještě trochu přikrášlili, doplňte ho o zlatýívěsek. Jistě seženete nejrůznější tvary. Opět si budete moci vybrat, zda přívěsek s kamínkem nebo celozlatý.

ála si vaše dcera vždy nějaký krásný zlatý prsten? Dopřejte jí ho. Předem si ale budete muset zjistit velikost prstenu, který pro ni vyberete. Velmi originálním dárkem pak bude zlatý prsten s briliantem. Nelekejte se, na trhu se šperky se dají sehnat briliantové prsteny, které vám nezrujnují měsíční rozpočet. Ke zlatému šperku s brilianty vždy žádejte certifikát o pravosti diamantu.

 

Dárek pro syna

Muži si příliš nelibují v nejnovějších módních trendech a zdobných špercích. Nic ale nevypadá lépe, než zlatý řetízek v masivním provedení, který dokonale vystihuje pánskou mužnost. Nejznámější typy silnějších zlatých řetízků jsou ankr, figaro, pancr či dokonce propracovaný dvojpancr.

Chcete-li váš dárek dotáhnout k dokonalosti, doporučujeme zlatý řetízek doplnit o zlatý náramek stejného typu. Efektivně tak sladíte dva dárky do jedné soupravy a svého syna tím doslova ohromíte.

 

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.