Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Nová potahová látka udělá s nábytkem kouzlo

Kdo z nás by neznal nepříjemný pohled na starší nábytek, nebo třeba zánovní gauč politý neposedným dítkem, kdy nám do očí „tluče“ flek, poškození látky, oleštěné části, záděry a mnohé další. I když je nábytek jinak v pořádku, pohledově nám nevyhovuje. Můžeme jakkoli uklidit místnost, ale gauč, čalouněné židle, nebo i čelo manželské postele nevzhledně ušpiněné od opírání se, dojem z pořádku vždy kazí. Není nic snadnějšího než nechat si vše, co potřebujeme opravit. Nahradit starou či znečištěnou látku novou. 

Snadný úklid i údržba

Výborné je, že kvalitní potahové látky dnes umí mnohé. Výrobci myslí na to, jak jsou na gaučích, pohovkách, židlích namáhány, jak často dochází k nechtěnému polití nebo ušpinění jídlem, a tomu mnohé látky přizpůsobují. Sehnat můžete takové, které se dají velmi dobře otírat a udržovat v čistotě, aniž by bylo znát, že utrpěly nehodu.

Čistit čalouněný nábytek nebudete muset ani tehdy, kdy zvolíte vhodně barevnou látku. Máte-li děti, volte spíše barevné látky, na kterých se případné nezvratné umazání či poškození lehce ztratí.

Údržba látek je snadná, stačí je vysávat,vyklepávat, otírat vlhkým hadříkem. Přečalounit můžete nechat skutečně cokoli, nejenže získáte opět hezký nábytek, ale pokud zvolíte jinou látku, než na jakou jste byli dosud zvyklí, můžete velmi pozměnit ráz bydlení.  

Látky vhodné na venkovní použití

Možná jste nevěděli, že jsou k dostání i outdoorové látky. Jsou vhodné k přečalounění venkovního nábytku, ať už je umělý, dřevěný, nebo kovový a má polstrované doplňky. Stejně tak je z něj vhodné zhotovit jakékoli podsedáky, polstr do velké rodinné houpačky a podobně. Outdoorové látky jsou výborně stálobarevné, odolné jak před vlhkostí, deštěm, tak UV zářením. A to vše, aniž byste je museli dodatečně impregnovat. Je ale dobré chránit je přímému slunci, kde by mohla teplota přesahovat nad 50 stupňů Celsia. 

Nechte si opravit nábytek a užívejte si hezký pocit z „nového“ staršího gauče, židlí či postele. Investice není tak veliká a vám bude vše zrenovované sloužit dál po mnoho let.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.