Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Zachytávat vodu můžete do jímek na dešťovku

Kdo z nás by se v dnešní době nezamýšlel nad tím, jak ušetřit náklady na vodu? Pokud máme zahrádku a potřebujeme v parném létě téměř denně zalévat rostoucí úrodu, vodu chceme používat nejen uvnitř domu k mytí, splachování a podobně, ale i venku. Nebudeme teď řešit úsporu vody uvnitř, ale venku.  

Zachytávání dešťové vody

Prší dá se říct stále méně, a tak je dobré s touto vodou dobře nakládat. Při bouřce sice může napršet spousta vody, ale díky jejímu rychlému příchodu se nestíhá vsáknout a odtéká. Je proto vhodné pořídit si nádoby, do nichž budeme ze střech vodu zachytávat, a kterou pak budeme moci používat postupně tam, kde potřebujeme. 

Za tímto účelem si můžeme pořídit jímky na dešťovou vodu. Budete-li je využívat, jak se má, můžete ušetřit až neuvěřitelných 50 % pitné vody z řádu. Hodí se pak nejen ke zmiňovanému zalévání, ale také k splachování toalety a dalším činnostem, kde není nutné používat přímo vodu pitnou. 

Nebojte se vysokých investic

Jímky jsou betonové nádrže, do nichž zachytáváme užitečnou dešťovku, aby nesměřovala do kanalizace. Její cena není vysoká, zvláště, když si uvědomíme, že svou funkci v zemi bude plnit po mnoho let. Existují navíc i dotační programy, které na nákup nádob na vodu myslí, a vy s jejich pomocí za nákup jímky ušetříte.  

Vybírat můžete mezi několika typy od velikosti 4 m3 do 12 m3. Pokud byste potřebovali větší jímku, lze je mezi sebou spojit a získat tak objem, který chcete. Cena pak začíná na 14 000 Kč. Betonová jímka není tak těžká, aby se musela obezdívat, její montáž je jednoduchá a rychlá. Společnost Dobrezumpy.cz vám jímku přiveze jímku kdekoli v rámci naší země, cena dopravy se pak odvíjí od vzdálenosti a orientuje se přibližně od 3 000 do 8 000 Kč. Odborná montáž jímky i jejího příslušenství je společností realizovaná zdarma. K příslušenství patří poklop, komín a průjezdová deska.  

Nádoby na dešťovou vodu teď můžete nakupovat za zvýhodněné ceny. Neváhejte a pořiďte si je, ať za pitnou vodu šetříte co nejdříve a zároveň se chováte ekologicky. A pokud si nejste něčím jisti, neváhejte Dobrezumpy.cz kontaktovat, rádi vám poradí s výběrem i zodpoví jakékoli dotazy.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.