Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Matrace pro kvalitní spánek seniorů i mladých

Všichni jsme určitě někdy zažily spánek na nekvalitní matraci. Někdo má tuto zkušenost z dovolené, jiný z návštěvy u známých, nejhorší však je mít takovou matraci doma. Pokud se totiž pár nocí, natož tak dlouhodobě kvalitně nevyspíme, je to znát na naší náladě, sníženém výkonu v práci i doma, ale také na zdraví. Mohou nás bolet záda, kyčle, ramena, krční páteř, ale i hlava a končetiny. Je proto naprosto nevyhnutelné, abychom ulehali na matrici, která nám zajistí kvalitní spánek. Jen tak se tělo i mysl během noci zregeneruje po předchozím dni a my budeme schopni plně fungovat znovu další den. 

Zaměřeno na starší osoby

Společnosti vyrábějící matrace si uvědomují, že s přibývajícím věkem máme zvýšené požadavky na komfort matrace. Starší osoby mají často nemoci, které si žádají speciální cvičení, oporu páteře při spánku, vyhovující tvrdost, často také ve vysokém věku ochranu matrace při nechtěných únicích moči a podobně. Proto jsou k dostání matrace pro seniory. Kupříkladu ANTIDEKUBIT HR pěnová antidekubitní matrace. Jde o pěnový typ matrace s vynikajícími ortopedickými vlastnostmi. Disponuje speciálním tvarem kostek na obou stranách matrace, které dokonale kopírují tělo, přináší optimální oporu svalům i páteři a omezuje vzniku proleženin. K této matraci získáte polštář i dopravu zdarma. Vybrat si můžete i potah dle přání, např. některý z pratelných, zdravotních. Matrace je určena pro osoby do 120 kg a je středně tvrdá. Hodí se na všechny typy lamelových roštů, nebo na desku či pevný rošt.  

Někdy stačí koupit vrchní matraci

Jestliže je vaše matrace zatím docela ucházející, ale nevyhovuje vám zcela její tvrdost, vrchní vrstva nebo speciální úprava povrchu, který přes potah cítíte, můžete se zajímat i o kvalitní vrchní matrace. Stejně tak je můžete použít chcete-li chránit vaši momentálně používanou matraci, stejně jako v případě, kdy používáte trojdílné matrace, na něž se ukládala tzv. „čabrada“, která ale neměla dost dlouhou životnost. 

Vrchní nebo doplňkové matrace se dodávají tak jako klasické matrace ve snímatelných pratelných potazích. K dostání jsou ve výškách 3 – 4 cm a 5 – 6 cm. Zvýšíte si komfortnost spánku, doplníte ke stávající matraci to, co jí chybí za mnohem méně peněz, než kdybyste kupovali matraci klasickou novou, nebo ochráníte současnou matraci od častých nehod spojených se stářím. Doplňkové matrace se však hodí pro kohokoli, kdo chce spát lépe, nebo pro děti, které v posteli často tráví hodiny hraním a nezřídka zde vylijí nápoj. 

Kompletní nabídku matrací zdravotních i klasických najdete na stránkách ortopedicke-matrace.cz. Vyberete pro sebe nebo své blízké ty nejvhodnější a radujte se z pohodlně prospaných nocí.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.