Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Nerušte sousedy, i když máte mnoho dětí nebo hlučného koníčka

Také bydlíte v bytě, máte malé děti, které si rády jezdí s autíčky, bouchají kostkami, poskakují, běhají a jsou hlučné? Možná se vám tedy stává, že sousedé kolem vás nejsou příliš potěšeni hlukem ráno, večer, ale často i během dne. Nepříjemné ťukání na radiátor, podlahu či strop, kdy vám dávají najevo, že se máte ztišit, kazí náladu vám i jim. To stejné platí, pokud si rádi pustíte nahlas hudbu, film, nebo hrajete na hudební nástroj. Není nic snadnějšího, než si příbytek či místnost, kde bývá hlučno, jednoduše odhlučnit. I pokud vás ruší sousedé, se odhlučněním zbavíte ruchu, který vám není milý. Za ušetřené nervy a klid investované peníze určitě stojí.

Začínáme od podlahy

Důležité je vědět, kterou částí bytu ruch od vás proniká, kde nemá, anebo odkud jde do vašeho bytu. Mnohdy je řešením odhlučnění podlahy. Na toto se často při stavbě bytových domů i rodinných domů zapomíná, nebo je použit nevhodný materiál, a pak je dusot ve spodních místnostech hodně znát. Ke zvukové izolaci podlahy je důležité zvolit materiály s vysokou objemovou hustotou, které umí zachytit nízké frekvence zvukových vln, tedy basové dunění, dupot, buchot atd. Důležitá je i elasticita, čím je vyšší, tím je zvuková izolace podlahy lepší.

Odhlučněte stěny

I přes stěny k nám mohou pronikat nepříjemné zvuky od sousedů a naopak, stejně jako z pokoje pubertálních ratolestí do naší ložnice a podobně. K odhlučnění stěn je dobré použít ověřené akustické desky. K těm patří kupříkladu akustická pěna vhodná do všech konstrukcí s názvem Silent Foam 120. Lze ji použít samostatně na stěnu či strop nalepením, což ale není tak účinné, jako když ji zkombinujete s neprůzvučnými materiály, jako jsou deska Gecon, Wolf či pás Index. Tímto dosáhnete pohltivé i částečně neprůzvučné vlastnosti. Pěna je vhodná i ke snížení doby dozvuku tam, kde dochází k ozvěnám při vysokém hluku.

Nenechte se trápit hlukem. Ať už bydlíte v rodinném domku nebo v bytě, řešení je vám na blízku. Kontaktujte společnost potichu.cz a informujte se na nejlepší způsob odhlučnění právě vašeho příbytku.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.