Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Dejte interiéru nový kabátek a začněte od předsíně! Její důležitost se podceňuje

Když se lidé baví o zařizování domácnosti, diskutují spíše o nábytku do obývacího pokoje anebo ložnice. Přitom zapomínají na to, jak by měla vypadat první místnost v domě. Tou je samozřejmě předsíň.

Vzhled předsíně se podceňuje, což je špatně. Vždyť právě v ní vítáme návštěvy a pohybujeme se hned několikrát denně. Klíčem ke spokojenosti je nejen snadno stíratelná podlaha a dostatek místa, ale předsíňový nábytek s dostatečným úložným prostorem.

Předsíň je vizitkou domova

Ne všichni se mohou pochlubit předsíní, kde je mnoho místa, ale i tak se dá účelně zařídit. K tomu dopomůže nábytek, který je vyroben z kvalitního materiálu. Rovněž musí být příjemný na pohled a musí nabízet nespočet prostoru pro oblečení, obuv, deštníky a drobné potřeby.

Kam si odložit klíče a tašky?

Trefou do černého jsou předsíňové sestavy nabízející věšáky pro bundy, odkládací místo pro deštníky, botník, přihrádku pro krémy na boty, kapesníčky a podobně. Velikost takovéto stěny je odvozena od počtu osob v domácnosti. Nesmí scházet správný počet věšáků na kabáty a větrovky, zrcadlo, polička na klíče či mobil a jistě praktický botník. Například pro dva obyvatele domácnosti postačí menší set se zrcadlem, věšáky a s botníkem asi pro 10 párů bot. Rodiny s malými dětmi ocení předsíňové modely větších rozměrů, kde je možné ukládat vyšší počet bundiček a obuvi. V tomto ohledu je báječná i sedací lavice. Do letních botek jen lehce vplujeme, ale při obouvání zimních kozaček si potřebujeme sednout.

Botník hraje prim

Bez botníku v předsíni nelze fungovat, jinak se nespočet párů obuvi povaluje jen tak všude po zemi a vytváří nevzhledný chaos. Někomu postačí botník se sedákem a úložným prostorem pro pár kousků obuvi, jinému přijde vhod produkt s místem i pro třicet párů botek. Při výběru je rozhodující i materiál. Měl by se snadno udržovat v čistotě.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.