Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Sen o vlastním bytě v Praze? Realita díky nízkým sazbám i projektu Byty u parku!

Proti koupi bytu v metropoli stály v posledních letech dva stěžejní důvody – nedostižné hypotéky a nedostatek bytů. Situace na trhu se však mění, na hypotéky dosáhne díky nižším úrokovým sazbám mnohem více zájemců a dá se předpokládat, že hypoteční úroky ještě klesnou. Současně dochází ke změnám i na trhu s nemovitostmi a aktuálně se nabízí k prodeji celkem 272 bytů v nesmírně zajímavé lokalitě horního Žižkova v rámci developerského projektu Metrostavu Byty u parku.

Široký výběr bytů všech dispozic a velikostí

Prodej bytů na Praze 3 byl spuštěn teprve nedávno, proto je výběr v katalogu opravdu široký a k dispozici jsou minimalistické byty 1+kk, ale také prostorné 4+kk nebo 5+kk pro velké rodiny nebo mezonetové umožňující rozdělení prostoru na část určenou pro bydlení a druhou zaměřenou pro práci nebo home office. Takřka všechny byty disponují balkonem nebo předzahrádkou, případně terasou. K některým bytům přináleží dokonce dvě samostatné terasy. Pro uložení sezónních věcí slouží komora nebo sklepní kóje, dokoupit si lze garážové stání v podzemních podlažích.

Funkční a vzdušné bydlení

Byty jsou rozloženy do 11 budov, které nepřevyšují 6 pater, dobře tedy zapadají do okolní krajiny navazující na park Židovské pece. Za architektonickým návrhem stojí významné studio Architecture Interior Project, které se pyšní realizacemi po Praze, ale také úspěšnými projekty pro zastupitelské úřady v USA, Nizozemí, Velké Británii nebo Japonsku. Díky takřka 30letým zkušenostem studia tak architekti navrhli moderní bydlení, které splňuje vysoké nároky na funkčnost, ale také vzdušnost. Byty jsou maximálně prosvětlené, ale poskytují současně svým obyvatelům tolik ceněné soukromí díky asymetrii budov.

Ideální lokalita pro jednotlivce i rodiny

Noví majitelé se však mohou zároveň těšit z výhod, které nabízí bydlení v Praze na Žižkově. Ten prošel v posledních letech mohutnou výstavbou a může se pyšnit dokonalou infrastrukturou. Kromě toho nabízí veškerou sociální a občanskou vybavenost, rodiny s dětmi ocení blízké školky, školy, sportovní kluby a hřiště. Nedocenitelné jsou také žižkovské parky, třetí městská část patří mezi nejzelenější, ale Žižkov nabízí kromě aktivního vyžití i kulturu. Čtvrť je totiž domovem pro mnohá divadla, hudební kluby, ale také kina a alternativní scény.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.