Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Koronavirový rádce na cestu za hranice

Co by se stalo, kdybyste na dovolené, výletě nebo na služební cestě onemocněli koronavirem nebo se dostali do karantény a ukázalo se, že jste negativní? Jaké by to pro vás mělo finanční důsledky a kdo by vícenáklady platil? Máme pro vás důležité informace.

V první řadě platí, že bez cestovního pojištění nikam nevyjíždějte. Mohli byste se se zlou potázat. Pokud si nejste jistí, zda na dovolenou vycestovat, vezměte do úvahy, že možnost sjednat si storno zájezdu je dočasně pozastavena. Většinu potenciálních turistů trápí otázka, zda je možné připojistit se speciálně na covid. Odpověď zní, že nikoliv. Cestovní pojištění covid je v podstatě běžné cestovní pojištění, které ale kromě běžných nemocí a úrazů hradí i veškeré náklady za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19. ERGO pojišťovna do pojistky rovněž zahrnuje i případná pojistná plnění z léčebných výloh zemí nebo oblasti, kam správní orgán doporučil v souvislosti s pandemií koronaviru necestovat. Jinými slovy, běžné cestovní pojištění od ERGO vás ochrání i před covidovou infekcí.

Na co se pojistka nevztahuje?

Pojištění se ale nevztahuje na karanténu, preventivní opatření nebo omezení pohybu a následné zdržení se v cizí zemi déle, než by bylo třeba. V praxi to znamená, že pokud bude hotel, v němž trávíte dovolenkové dny uvržen do karantény a u vás se nákaza neprokáže, náklady za ubytování, stravu, přebookování letenek nebo za testování nejsou součástí pojistného plnění a pojišťovna je neuhradí. V případě, že ale v zahraničí onemocníte a budete pozitivní, pojišťovna výše uvedené uhradí.

Jak se pojistit?

Pojištění lze sjednat pro případ léčebných výloh v zahraničí s volitelným připojištěním občanské odpovědnosti, zavazadel a úrazu. ERGO pojišťovna dává možnost zajistit si pojištění do zahraničí online. Můžete k tomu využít interaktivní formulář, který je uveřejněn na webových stránkách. Stačí pouze vyplnit začátek a konec cesty, destinace, počet osob a spočítat si pojistné on-line. V případě jakýchkoliv nejasností lze kontaktovat na telefonu +420 221 585 111 call centrum, kde vám ochotně poradí.

Základní informace o možnosti vycestovat sledujte na stránkách Ministerstva zahraničí a řiďte se semaforem, který je aktualizován ve spojitosti s Ministerstvem zdravotnictví. Veškeré cestovní pojistky jsou v platnosti pouze za předpokladu, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.