Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Vybavení, jež by vám nemělo na cestách chybět

Je sice pravda, že v dnešní koronavirové době příliš cestovat nemůžeme, ale to již určitě brzy pomine, a my se jako dřív vypravíme po různých koutech naší země, nebo do zahraničí k moři, na hory, podívat se na poušť a podobně. Co vám cestování zpříjemní a usnadní? Zde je několik tipů.

Mít do čeho balit

Také se vám stalo, že jste mysleli na vše možné kolem dovolené, ale zapomněli jste na to, že nemáte kvalitní a hezké kufry? Cestovní kufry nás dovedou hezky potrápit, když v nich je málo místa nechtějí držet zavřené, nefunguje zámek, nebo se někde pářou. Kufry dnes již můžete koupit z různých materiálů, které odolají i ve společnosti náruživého cestovatele, jež doma neposedí. I co se týče velikosti vyberete si. Stejně tak jsou k dostání modely pro holky, kluky, pro dospívající. Cestovní kufr je i skvělý dárek k narozeninám, můžete jej darovat a překvapit trochu netradičně.

Svačina nesmí chybět

Je docela nepraktické nosit se sebou dvoulitrovou láhev pití. A nemít jej je už úplně nemyslitelné, zvláště v létě. Výborné je mít termolahev, která vám studené udrží studeným a teplé teplým. Stejně tak je pohodlné mít malý box na toast či chléb. K dostání jsou plastové boxy, do kterých se vám vejdou jen dva toasty chcete-li. Snadno je zasunete do batohu i kabelky.

Dost dobrá kniha

Čeká vás X hodin v letadle, autobuse nebo autě? Čas si můžete krátit čtením výborné knihy. Oblíbené jsou knihy Patrika Hartla, Stephena Kinga, Robina Cooka, Aleny Mornštajnové, Darcy Coates… Záleží na tom, jaký žánr máte nejraději.

Příjemný a kvalitní zákrčník

Polštářek ve tvaru podkovy, který může být vyroben v provedení pro dospělé či děti, je velmi praktický a může vám uchránit krk před nepříjemnou bolestí při delší cestě. Existují i typy nafukovací, které vám po cestě nezaberou téměř žádné místo. Ať už se chystáte jet po kolech či letecky, polštářek na spaní určitě oceníte.

Průvodce místem pobytu

Nezapomeňte si koupit i knihu, která vám pomůže vyznat se v oblasti, kde se chystáte. Anebo si sehnat alespoň propagační materiály, které vám poví mnohé třeba jde-li o hotel Jasná v Nízkých Tatrách. Anebo si projděte webové stránky hotelu, do něhož se chystáte a vytiskněte si tipy na výlety v okolí hotelu. Doma je možná nemáte čas prostudovat, cestou bude času fůra.

Na cestu se hodí spousta věcí. Pro děti Kinedril, tátovi sluneční brýle, které vždy zapomene doma a v autě pak nadává, mámě vějíř, protože nechce pouštět klimatizaci, a přitom je jí vedro. S kvalitním vybavením a dobrou přípravou bude cesta radostí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.