Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Na obchodní schůzku se dobře připravte

Máte malou společnost a tu a tam jste nuceni uspořádat schůzku, na které podepíšete smlouvy, dohodnete se na zakázce, přijímáte nového zaměstnance, nebo řešíte jinou obchodní či firemní záležitost? V tom případě byste měli mít místnost, kde může reprezentativní schůzka proběhnout, nebo mít alespoň kancelář uzpůsobenou tak, aby v ní usedlo i pět osob najednou u jednoho stolu.

Mít pořádný stůl

Už jste někdy byli na jednání a posazeni ke stolu, který byl starý, odřený, s vyrytými vzkazy, nebo odloupnutou lemovou páskou kryjící překližku, z níž byl tvořen? Mít kvalitní stůl je základ, u něho zákazník či partner sedí a má čas si jej prohlédnout do detailu. Musí být dokonalý. Proto se vyplatí zaměřit se na jednací stoly, které se hodí pro jakoukoli kancelář, jednací místnost, zasedací kancelář… Stejně tak byste měli dbát na hezké, kvalitní a funkční kancelářské židle. Tady můžete udělat velký dojem, nebo naopak zapůsobit špatně.

Je třeba dělat poznámky, které všichni uvidí

Stejně tak byste měli mít flip chart neboli velkou bílou tabuli, po níž můžete psát smazatelnými fixami, můžete k ní magnety přichytit papíry, nebo přes ni přehodíte „blok“ velkých papírů, na něž budete psát poznámky a libovolně si je dle potřeby přetáčet. Flip chart upotřebíte i při schůzkách se zaměstnanci, nebo při vymýšlení strategie, hodnocení obchodů…

Promítací technika

Některé firmy, zvláště ty, které mají víc zaměstnanců, jimž sdělují, jak si v uplynulém období vedli, nebo jim chtějí udělat prezentaci nového produktu a podobně, upotřebí i promítací projektor. I při schůzkách jej můžete využít, když budete chtít klienta seznámit s novinkami na vaší půdě.

Myslete na občerstvení

Na začátku schůzky byste měli nabídnout nealkoholický nápoj a kávu. Již se stalo normálním, že je ve firmě kávovar, kvalitní káva a šálek espressa je tak skutečnou lahůdkou. Je na vás, zda budete podávat vodu balenou v lahvích nebo si pořídíte zásobník vody, který může být doplněn sifonem. Neměl by vám chybět ani balený cukr, malé smetánky a pod šálky rozetky (malé papírové podložky).

Schůzky jsou důležité, a je důležité být na ně připraven nejen co se týče informací a vědomostí, ale i prostředím a vybavením. Myslete na to a uvidíte, že pro vás budou schůzky i porady hračkou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.