Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Nové povlečení a další způsoby, jak proměnit ložnici k nepoznání

V ložnici trávíte zhruba třetinu dne, proto byste se v ní měli cítit příjemně. Cítíte, že to úplně neplatí? Přijde vám vaše ložnice příliš obyčejná, nezajímavá, nudná? Tak s tím něco udělejte!

Nemusíte hned nakupovat nový nábytek a malovat stěny, abyste si ji přizpůsobili. Pojďme se podívat na pár rychlých a levných tipů, jak modernizovat vaši ložnici.

Přestěhujte postel

Nekupujte nový nábytek, místo toho si pohrajte s tím stávajícím. S vestavěnými skříněmi asi nehnete, ale postel, noční stolky a další vybavení posunout lze. Otočte postel, zkuste ji dát ke zdi, nebo naopak doprostřed místnosti, otočit ji apod. Podle feng shui by čelo postele mělo být u zdi, abyste se cítili chráněně, je vhodné, abyste z ní měli dokonalý výhled na místnost.

Vyměňte závěsy

Při vstupu do ložnice si nejdříve všimnete povlečení a závěsů. Podívejte se například do online galanterie a vyberte si samet blackout závěsy. Sametová látka působí vznešeně a do ložnice se výtečně hodí. Najdete ji na Mikaton.cz.

Pořiďte si nové povlečení

Levná, rychlá a velmi působivá změna. Investujte nejen do nových prostěradel a povlečení, vyměňte rovněž přikrývky a polštáře, pořiďte pár nových malých polštářků. Obrovské královské postele v hotelích mívají obvykle hodně polštářků, proč si něco takového nevytvořit i doma?

Vyberte nové nástěnné dekorace

Nemusíte malovat zdi, místo toho vyberte nové dekorace. Pověste na zeď obraz, zarámovaný plakát či složené puzzle.

Pořiďte si kusový koberec

Místnost s ním bude útulnější, také vás potěší, že ráno stoupnete na teplý koberec místo studené země. Kusový koberec je samozřejmě hloupost, pokud máte v ložnici položený koberec celoplošný.

Najděte stylovou lampu

Noční stolky s lampičkami už jsou trochu out, působí jako někde v nemocnici. Místo toho jsou v kurzu vysoké stojací lampy. Umístěte ji třeba k posteli, aby se dala používat i na čtení.

Při všech těch změnách však nezapomeňte na jednu důležitou věc: funkčnost ložnice. V prvé řadě by vám nemělo jít o styl, nýbrž o to, abyste se v místnosti cítili pohodlně.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.