Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Život

4 důvody, proč ve volném čase malovat

Vzít do jedné ruky štětec, do druhé paletu s barvami a postavit se před plátno a vžít se do role známého umělce. Podobný nápad má čas od času každý, kdo má vztah k umění a alespoň špetku umělecké vlohy. Nápadem to bohužel většinou končí, většina lidí se k malování nakonec neodhodlá. Což je škoda, protože se nabízí spousta důvodů, proč tuto aktivitu zahrnout do běžného volnočasového harmonogramu.

1. Cesta ke snížení stresu

Snad největším důvodem, proč si pořídit olejové nebo akrylové barvy a pustit se do díla, je souvislost mezi malováním a uvolněním nahromaděného stresu. Činnost lze pojmout jako terapii v případě, že dlouhodobě čelíte vysoké stresové zátěži. Budete jen vy a plátno – ponoříte se do přítomnosti, odpočinete si a na chvíli zapomenete na všední problémy.

2. Zlepšení jemné motoriky

Tato výhoda se nejvíce projevuje u dětí, ale také u lidí, jejichž motorické schopnosti utrpěly např. následkem nehody. Malování (a mimo jiné také modelování z materiálů jako fimo hmota) patří mezi efektivní terapeutické prostředky v případě, kdy má pacient problémy s pohyblivostí. K tomu, abyste své myšlenky přenesl na plátno, musíte velmi dobře ovládat ruce.

3. Zlepšení mezilidské komunikace

Z mnoha studií vyplynulo, že lidé, kteří se aktivně věnují malování, mají lepší vyjadřovací schopnosti než nemalíři. A je to právě umění komunikace, které hraje velmi důležitou roli v běžném životě, respektive ve vztazích.

4. Rozvoj mozkové aktivity

Účelem malování je přenesení představ do vizuální podoby. Během tohoto procesu musí mozek pracovat naplno – kromě toho, že hledá správnou techniku, koriguje pohyb. Jsou tedy zapojeny obě hemisféry najednou, což mozkovně jednoznačně prospívá. Intenzivní trénink přitom vůbec „nebolí“.

Potřebujete snad další důvody, proč se alespoň jednou za čas postavit před plátno? Vše potřebné seženete z pohodlí domova v e-shopu kreativnisvet.cz.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.