Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Účinná zbraň proti inflaci? Jednoznačně zlato!

Nebojte se investice do zlata. K obavám totiž není důvod. Naopak je v současné době lze jen doporučit.
České domácnosti obchází strašák jménem inflace. Ta nikdy nevěstí nic dobrého. Naopak. Na běžné výdaje je třeba vynaložit stále větší částky. Zdražují potraviny, benzín, voda i elektřina. Úspory se ztenčují a peníze pomalu ztrácejí svou hodnotu. Zužují se však i investiční příležitosti. Komodity, na které jsme se v době ekonomického růstu mohli spolehnout. V podstatě nám zůstaly dvě. Nemovitosti a zlato. Které dáte přednost?

Nemovitosti, nebo drahé kovy?

Investice do nemovitostí finanční poradci i ekonomové stále doporučují. A to i přesto, že i jejich ceny nestagnují. Jejich pokles obzvláště v dlouhodobém horizontu rozhodně není na pořadu dne. Právě naopak. Obzvláště lze doporučit investice do pozemků. Po těch bude poptávka vždycky. Na rozdíl od domů se totiž nedají postavit.

Investice do nemovitostí? Jen pro hrstku z nás

Problémem investice do nemovitostí je ta, že si je může dovolit jen hrstka vyvolených disponujících úsporami ve výši několika milionů korun. Co ale ti ostatní, kterým se podařilo naspořit maximálně statisíce? Pro ně je ideální investice do zlata? Proč? Z mnoha důvodů.

Zlatem proti inflaci

Zlato je v první řadě, jak ostatně zmiňujeme v titulku tohoto článku, velmi účinnou zbraní proti inflaci. Ve srovnání s jinými investičními komoditami si v dlouhodobém horizontu stále udržuje svou cenu. Ta momentálně (resp. v okamžiku psaní tohoto článku) je 39099,39 Kč za jednu unci.

Neprodělávejte!

Cena zlata se ale často mění, a pokud o investici do tohoto drahého kovu uvažujete, vyplatí se ji sledovat. Třeba právě na stránkách www.zlate-mince.cz, jejichž provozovatelem je renomovaný dovozce a prodejce investičního zlata (zlatých mincí a slitků švýcarské výroby) stejně jako zlatých mincí ČNB a numismatiky Pražské mincovny. Ty si máte možnost zakoupit v pražském Obecním domě. Za velmi přijatelné ceny nutno podotknout. Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz. Jsme si jisti, že neproděláte.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.