Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Jaké hračky pro novorozence?

Čekáte miminko? Pak se zřejmě na příchod nového člena do rodiny náležitě připravujete. A začínáte mu kupovat i první hračky. Ne všechny pro něj ale budou vhodné. Alespoň do určitého věku.

Malé miminko nemá smysl zahrnovat přehršlí hraček. V podstatě postačí investovat do několika kvalitních, které budou mít pozitivní vliv na jeho vývoj.

Kdy miminku pořídit první hračky?

Obecně platí, že během prvních čtyř týdnů je nejlepší hračkou pro miminko jeho maminka. Děťátko v tomto v věku touží především po plném bříšku a pocitu sucha. Svět okolo sebe začne vnímat až po prvním měsíci života. V tomto období už je také na místě začít uvažovat o prvních hračkách. Ideálně stimulujících zrak a další smysly.

Před jakými hračkami se mít na pozoru?

Na pozoru se mějte před hračkami s malými částmi, které by děťátko mohlo spolknout. Vhodné nejsou ani hračky, jež by miminko na sebe mohlo strhnout a zamotat se do nich. Jaké hračky jsou tedy pro novorozence naopak vhodné?

Kolotoč nad postýlku

Doporučit v každém případě lze kvalitní kolotoč nad postýlku. Stimulující zrakové i sluchové vjemy, rozvíjející hmat i dětskou motoriku. Závěsné hračky nad postýlku v kombinaci s jemnými melodiemi děťátko také uklidňují a zabavují. A zabavené miminko je, jak jistě potvrdí každá maminka, nejspokojenější.

Hrazdička pro miminko

Velmi praktickou hračkou pro nejmenší je i hrazdička pro miminko. Ta v podstatě funguje na podobném principu jako dětský kolotoč. Jen není upevněná k postýlce, ale jednoduše ji postavíte na zem a miminko pod ni. To se ukazuje praktické i pro vytváření rutiny malého miminka. Hrazdičku si postupem času spojí s časem pro hraní.

Dětská nástěnná svítidla

Malé miminko intenzívně vnímá také celkovou atmosféru okolo sebe. V tomto ohledu nezapomeňte do jeho pokojíčku instalovat vhodná dětská nástěnná svítidla, jejichž prostřednictvím místnost jemně a útulně nasvítíte. Tato svítidla navíc jsou k dispozici v různých motivech, jako jsou zvířátka, mráčky, sluníčko a podobně. Miminko se v jejich společnosti bude cítit v bezpečí i v té nejhlubší noci.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.