Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady, Život

Pojištění zaměstnance bezvadně kryje záda

Chodíte do práce a stalo se vám někdy, že jste něco rozbili, že jste vyrobili vadný výrobek nebo vám ukradli firemní elektroniku? Žádal po vás zaměstnavatel úhradu vzniklé škody? Nechce se vám „rozbíjet prasátko“ a cashovat ze svého? Pak je na místě mít k dispozici vhodné pojištění, které vám zakryje v nesnázích záda.

Tím je pojištění odpovědnosti zaměstnance. Vztahuje se na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. Má široký rozsah pojistné ochrany, varianta Standard je k dispozici bez zkoumání druhu pracovní činnosti, nabízí speciální tarif pro Řidiče a tarif Řidič PLUS pro zaměstnance, kteří mají služební auto i k osobnímu použití.

Nízká spoluúčast je vítaná

Pojistka platí celosvětově a je proto vhodná pro služební cesty. Má nízkou výši spoluúčasti na škodě s možností volby a je konkurenčně výhodná. ERGO pojišťovna kryje i případy ztrát svěřených věcí, jakými jsou ochranné pracovní pomůcky, firemní notebook nebo telefon.

Zaměstnavatel totiž může od zaměstnance požadovat náhradu škody až do výše 4,5 násobku průměrného výdělku zaměstnance, což je také zároveň maximální částka, na kterou má význam se pojistit. Pokud se vaše mzda zvýší, je potřeba adekvátně aktualizovat smlouvu a horní hranici pojistného plnění.

Pojistka i pro služební poměry

Zaměstnance toto pojištění chrání před nepříjemnými finančními důsledky, které vyplývají z odpovědnosti za způsobenou škodu, a zaměstnavatelé díky němu získají potřebnou náhradu. Pojistka platí i na škody způsobené zaměstnavateli ve služebním poměru, což se týká státních zaměstnanců, policistů a vojáků.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.