Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina

Zlato je vhodné nejen jako investice, ale i dárek

Koupit kamarádovi k narozeninám flašku je zcela běžnou praxí, nicméně dárek pro kolegu nebo šéfa byste měli volit přeci jen trochu obezřetněji. Lahev dostane od kdekoho, ale chcete-li si udělat očko, koupíte mu něco extra, třeba zlatou památnou minci.

Jedná se vizuálně podmanivou a draze vypadající záležitost, která však zas tak finančně náročná být nemusí.

Zlata je málo, proto je drahé

Už jste asi zaslechli, že ceny zlata neustále rostou. Nejde o nic divného, jelikož snad není měsíc, kdy by nebyl zavřen některý z důležitých dolů tohoto vzácného kovu. Je tedy logické, že s tím budou růst ceny i produktů, kde hraje zlato prim. Platit by to mělo logicky i pro mince.

Jednak chvíli trvá, než se aktuální situace promítne do reálných cen, jednak se mince obvykle nevyrábí z toho nejlepšího zlata. Pochopitelně i takové se dají koupit, nicméně jejich cena je mimo možnosti naprosté většiny obyvatel nejen naší země.

Klasické upomínkové mince prodávající se jako dárky je možné si pořídit i za několik málo tisícovek, takže nejde o žádný extra luxus. Jejich cena však může v dalších letech opravdu stoupnout.

Nejenže se z některých mohou stát sběratelské kousky, ale dost tomu pomůže i nedostatek zlata na světových trzích. Z obdarovaného se sice takto milionář asi nestane, ovšem radost mu to udělat může.

K výročí i k narozeninám

Mince jsou skvělé také pro svou univerzálnost. Jen málokterý dárek můžete darovat prakticky ke všem standardním příležitostem jako jsou výročí svatbysvátek či narozeniny. Na mince se dají vyrýt jménatitul, případně na ně umístit i znamení zvěrokruhu.

Standardně se dají koupit i mince s rytinami jmen běžných v našem i slovenském kalendáři, ovšem ne vždy jsou k dispozici všechna. Nechat vše potřebné vyrýt na čistou minci sice vyjde dráž, ovšem na druhou stranu nemusíte dělat kompromisy, případně čekat, až bude ten správný produkt na skladě.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.