Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Bazén na zahradě je velkou přidanou hodnotou

Pokud máte domek s dostatečně velkým pozemkem okolo, měli byste alespoň uvažovat o koupi bazénu. Nejenže tím zvýšíte cenu své nemovitosti, ale zároveň si tak vytvoříte koupaliště hned vedle vchodových dveří.

Hlavně během letních měsíců se vám tato akvizice bohatě vrátí. A s trochou úprav si můžete užívat plavání i během chladných zim.

Který bazén koupit?

Vybrat si ten správný bazén je někdy docela věda. Samozřejmě, že v tomto případě hodně záleží na vašich finančních možnostech. Cena realizace některých modelů se může vcelku prodražit. Také dost záleží na velikosti. Obecně zde platí přímá úměra – čím rozměrnější vodní plocha, tím více zaplatíte.

Můžete si sice koupit dnes již klasický nadzemní typ, který není příliš velký a stojí jen pár tisícovek, nicméně pak zapomeňte na to, že si v něčem takovém zaplavete. Vzhledem k omezeným rozměrům se jedná spíše o bazén pro děti, nikoliv pro dospělé. Takovýto plastový bazén je tudíž zajímavý pouze cenou.

Zapuštěné modely jsou z pohledu plavce daleko atraktivnější. Ty se dále dělí na několik variant. Mezi ty nejpopulárnější patří jednoznačně přelivový bazén, jenž se vyznačuje vodou sahající až po jeho okraj. Ovšem ani skimmerové bazény nejsou vůbec špatné. Obě verze se navíc dají celkem dobře zastřešit.

Praktická střecha

Chcete-li si zaplavat i mimo koupací sezónu, je střecha jedinou možností, jak toho docílit. Díky takovémuto řešení si můžete užívat koupání třeba ještě i v říjnu. V případě, že se rozhodnete pro použití externího vytápění, není problém používat bazén i v zimních měsících. Bude vás to však stát docela dost financí. Takováto vytápění totiž mají nemalou spotřebu.

Důležitý není pouze typ bazénu, ale také jeho výrobce. Když se totiž rozhodnete pro sice levnou, nicméně nepříliš kvalitní vodní plochu, dlouhodobě z ní radost mít nebudete. Proto byste se měli obrátit na prodejce typu ALBIXON, kteří dodávají kvalitu za ještě docela rozumnou cenu.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.