Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Zachraňte své úspory před znehodnocením

Žijeme v době, která je plná nejistot. Potýkáme se s pandemií Covid-19, s rostoucími cenami, rozvrácenou ekonomikou, nebývalou zadlužeností státu a velkou inflací. Uspořené finance tak ztrácejí na hodnotě a je tedy nejvyšší čas na to dopřát jim možnost zhodnocení. Jak na to jednoduchou a zároveň bezpečnou a efektivní cestou? Investujte do dluhopisů.

Jak dluhopisy fungují?

Pokud jste se o dluhopisy zatím moc nezajímali, pak vězte, že se jedná o cenné papíry, které si můžete zakoupit od emitenta, jímž je buď stát nebo společnost, a které vám garantují pravidelný výnos. V podstatě se jedná o jakousi půjčku, kdy zapůjčíte své peníze firmě nebo státu, aby s nimi hospodařili. Tuto svou půjčku máte zajištěnu právě dluhopisem, u kterého zároveň přesně víte, kdy své peníze obdržíte zpět a s jakým výnosem neboli kupónem. Vrátí se vám tak, na rozdíl třeba od akcií, plná nominální hodnota navýšená o úrok.

Kolik vám to vydělá?

Zisk z investice do dluhopisů může být různý, a to dle jednotlivých emitentů. Například státní dluhopisy vydávané Ministerstvem financí garantují výnos kolem 3 %. Korporátní dluhopisy pak dosahují výrazně vyššího zhodnocení – například firma Uniprospe garantuje svým věřitelům výnos 9,5 procenta se splatností na konci roku 2022, což je skvělá příležitost pro ty, kteří chtějí své peníze zhodnotit nejen dobře, ale i rychle.

Kde najít emitenta?

Rozhodnete-li se pro investici do korporátních dluhopisů, můžete se obrátit buď na některou ze společností, které dobře znáte, nebo využít nejrůznější inzertní weby či dluhová tržiště, kde naleznete řadu společností poptávajících investory. Vždy je ale třeba být při výběru obezřetní, společnost si důkladně prověřit a vždy si vybírat takovou, která má vidinu fungování i do budoucna. Například již zmíněná investice s Uniprospe je bezpečná, jelikož se jedná nejen o firmu s velkou transparentností, ale jejím zaměřením je likvidace odpadního polymeru ze starých pneumatik, což má velkou budoucnost.

Investice volných finančních prostředků do dluhopisů je skvělou příležitostí, jak zachránit své úspory a nechat je neustále se navyšovat. Naučit se obchodovat s dluhopisy není nic složitého. Proto neváhejte a objevte nové možnosti zisků.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.