Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

I na prostěradle záleží

Mnozí z nás prostěradlo považují za něco nepodstatného. Přece na něm jen ležíme, nikdo ho nevidí, nikde ho nevystavujeme. Ano, ležíme na něm, a to je přesně ten důvod, proč bychom jeho výběr neměli podceňovat. Od kvality prostěradla se totiž odvíjí i kvalita našeho spánku.

Prostěradlo patří na každou matraci

Lehnout si na holou matraci může být nepříjemné, navíc se tím snižuje její výdrž. I matrace si zaslouží kvalitní obleček, ideálně v podobě prostěradla české výroby, které je příjemné, prodyšné, savé a umožní našemu tělu nerušený spánek a regeneraci.

Jak se mnozí z nás diví, když po celém dni konečně ulehnou do postele, cítí se tak unavení, že sotva drží otevřené oči, ale najednou se spánek nemůže dostavit. Převalujeme se, koukáme do stropu, počítáme ovečky, potíme se, začínáme být nervózní. Jestli konečně neusneme, ráno budeme nepoužitelní.

Když se to stane jednou, není na tom nic zvláštního. Každý z nás má občas problém usnout, protože se mu hlavou honí milion věcí. Když se to ale každý den opakuje, tělo si neodpočine, slábne jeho imunita a máme problém vůbec fungovat. Radíme se s přáteli i lékařem, hledáme příčinu. Možná je tak blízko, že se nám o tom ani nesnilo. Stačí vyměnit prostěradlo nebo povlečení a hned se nám bude spát lépe. Jak prostěradlo vybrat?

Neberte první prostěradlo, které uvidíte

Většina z nás se potýká s nedostatkem času, takže prostěradlo jen rychle zkoukneme, zda se nám líbí a už je v košíku. Zkuste si teď najít pár minut času, během kterých si vyberete to pravé, uvidíte, že vás odměna nemine.

Tip číslo jedna: Chcete plachtu nebo napínací prostěradlo?

První rozhodnutí, které budete muset udělat, se týká typu prostěradla. Vsadíte na klasiku v podobě plachty, nebo dáte přednost modernímu napínacímu prostěradlu, které na matraci lépe drží a není třeba ho žehlit?

Tip číslo dva: Jakému materiálu dáte přednost?

Nabídka na trhu s povlečením je široká, a to nejen do designu, ale i do materiálu. Zatímco někdo chce i v zimě spát na prostěradle, které chladí, jiný se nevyspí, když si nelehne na hebké a hřejivé prostěradlo. Tyto vlastnosti se odvíjí od materiálu, vybírat můžete mezi:

  • Klasickou bavlnou, na kterou nedaly dopustit už naše babičky.
  • Lnem jako přírodním materiálem, který si prostě zamilujete.
  • Froté prostěradlo, které příjemně hřeje, ale ne zas tolik, abyste na něm nemohli spát třeba i v létě.
  • Moderním jersey prostěradlem.
  • Mikroplyšovým prostěradlem, které zahřeje i během opravdu chladných nocí. Víte, že si můžete pořídit i mikroplyšové povlečení?
  • Luxusním damaškovým prostěradlem, které se krásně leskne, je pevné a jen minimálně se sráží.

Tip číslo tři: Pozor i na rozměry

Dalším důležitým parametrem, který nesmíte opomenout, jsou rozměry prostěradla. Ty by měly korespondovat s rozměrem matrace, pokud ale dáte přednost plachtovému prostěradlu, počítejte s tím, že by na každou stranu mělo mít dostatečný přesah, abyste ho pohodlně zahnuli pod matraci.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.