Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Prozkoumejte krásy jižní Moravy na kole

Slunce, nádherná příroda, výborné víno a přátelští lidé. Přesně tak by se dala charakterizovat jižní Morava, kterou si zamilují i cyklisté. Oblast je totiž protkaná hustou sítí cyklostezek, které vás zavedou na velice zajímavá místa. V následujících řádcích vám představíme hned několik cyklotras.

V první řadě je vhodné podívat se na penziony na jižní Moravě, protože jeden den vám rozhodně stačit nebude.

Víno i krásné výhledy, to jsou Modré Hory

Modré Hory nejsou hory v pravém slova smyslu, ale jedná se o vinařský mikroregion zahrnující obce jako Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Vrbice a Bořetice. Pokud vyrazíte do dané oblasti, budete se tak trochu cítit jako v Itálii.

Zaměřte se na penziony ve Valticích, které jsou rodinné a vhodné i pro cyklisty. Valtice jsou skvělou startovní destinací. Projedete se krásně členitou krajinou, navíc na vás čekají půvabné vinné sklípky. Modré Hory je v podstatě ucelený okruh, takže je jedno, odkud budete začínat. Celkem najezdíte 27 kilometrů.

Projeďte se podél Nových Mlýnů

Nové Mlýny jsou vodní dílo, které je často nazýváno jako moře jižní Moravy. Projeďte se okolo vodní plochy a najeďte 25 kilometrů po rovné krajině. Začnete ve Strachotíně, kde výlet také skončíte. Jestliže vás lákají penziony v Dolních Věstonicích, rozhodně neprohloupíte, protože Dolní Věstonice se nachází kousek od Strachotína.

Lednicko-valtický areál vás nadchne

Zapomenout nemůžeme ani na okruh Lednicko-valtickým areálem, přičemž budete míjet Lednici s novogotickým zámkem, dostanete se k zřícenině Janohradu a projedete se přírodním parkem Niva Dyje.

Jižní Morava je nádherná část České republiky, která má co nabídnout v jakémkoliv ročním období. Stačí si najít vhodný penzion přes portál Penzion.cz a můžete si užít prodloužený víkend i týdenní dovolenou.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.