Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Nezařazené

Bez vhodného bytového textilu se neobejde žádná domácnost

Zařizování si nové domácnosti je vždy náročné na finance. Nejvíce peněz obvykle stojí nábytek společně s elektronikou. Ovšem ani bytový textil nemusí být vždy levný. Přesto se do něj vyplatí investovat nemalé finance.

Záclony jsou stále potřebné

Moderní styly pocházející hlavně ze severských zemí dnes hlásají maximální strohost v bytovém designu. Proto se mnoho domácností rozhodlo skoncovat i se záclonami. To je samozřejmě trochu škoda, jelikož hotové záclony patři mezi velice užitečný bytový textil.

Jejich prací je nejen vypadat pěkně, ale zároveň vytvářet v pokoji soukromí. Tuto funkci žel plní pouze ve dne. Večer, když se v místnosti rozsvítí, je skrze záclonu vidět jako přes skleněnou tabuli. Proto je nutné záclony navíc doplnit i o nějakou formu stínění.

Závěsy pro dokonalou tmu

Stínění může mít celou řadu podob. Někdo dává přednost žaluziím, jiní preferují venkovní rolety. Obě tyto možnosti jsou finančně docela náročné. Mnohem levnější jsou závěsy, které se své role často zhostí dokonce i lépe.

Většina druhů závěsů slouží k zachování soukromí a tvorbě příjemného šera. Kdo však pracuje na směny, případně se rád dívá na televizi bez nepříjemných odrazu slunečních paprsků, ten by se měl spíše zaměřit na takzvané blackout závěsy. Jejich cena je sice vyšší než u obvyklých modelů, na druhou stranu dokáží poskytnout dokonalou tmu, ve které se spí stejně dobře jako v noci.

Příjemný spánek

Nespavců je dnes na světě více než dost. Většinou za to může špatná spánková hygiena, nicméně vinu často nese i nevhodně vybrané povlečení. Obecně se doporučuje kupovat hlavně povlečení z přírodních surovin, která dobře sají pot a zároveň jsou maximálně hebké.

Existuje však i celá řada lidí, kteří trpí alergií na roztoče. Ti by naopak měli používat kvalitní syntetické modely. Ty totiž k člověk žádné alergeny nepropustí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.