Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Dovolená

Exotická dovolená – tipy na cestu

Exotická dovolená

Exotická dovolená – tipy na cestu

Léto a prázdniny se kvapem blíží a jistě i vy už se těšíte na vaše dny volna. Pokud ještě nemáte vybráno jak je strávíte, tak neváhejte. Mnoho inspirace naleznete na internetu a pár zajímavých tipů i v tomto článku.

Turecko minaret

Co třeba trochu exotiky? Turecko

Krásná země, kde se mísí vliv Asie a Evropy, vám dokáže poskytnout nádherně strávené chvíle u moře ale i v horách. Poznáte krásu pravého Tureckého tržiště, kde mimo spousty koření, oděvů, látek, koberců a ovoce se můžete kochat mimořádnou atmosférou, která zde vládne už po tisíce let. Nezapomenutelným zážitkem je i ochutnávka tureckého čaje, který se podává volně na ulici.

Čisté teplé moře a příjemný a ochotný personál je v turistických oblastech samozřejmostí. Cena této dovolené vás vyjde poměrně levně, něco mezi 9000 a 13000,- Kč. Navíc, pokud neplánujete cestovat mimo obvyklé trasy, nebudete potřebovat žádné očkování. V Turecku vám nehrozí při rozumném přístupu téměř žádné nebezpečí.

[hana-code-insert name=’468×80′ /]

Thajsko

A co tahle trochu dále? Thajsko

Další nádherná a dnes i levná dovolená se nabízí už přeci jenom o něco dále, ale i tato krásná země jistě stojí za navštívení. Pravý ráj překrásných čistých pláží a plný dobře naladěných usměvavých lidí. Thajsko spolu se svými mimořádnými a zajímavými chrámy a stálou příjemnou teplotou láká k opakovaným návratům.

Do této země je doporučené očkování – proti žloutenkám, břišnímu tyfu a encefalitidě. Zdravotnická péče je v Thajsku na dobré úrovni a tak nemusíte mít obavy z nekvalitního ošetření v případě potíží.

Pozor však na etiketu – velmi si zde potrpí na vážnost královské rodiny a dodržování místních zákonů (zejména ohledně drog), o čemž už se přesvědčilo mnoho nešťastníků, kteří navštívili místní ne příliš vlídné vězení. Dalším rizikem exotických míst je i jistá nestabilita počasí a tak je v těchto rájích světa nutné počítat se zemětřesením, tsunami, hurikány…..který je velkým strašákem pro místní i turisty.

Nebo ještě dále? Dominikánská republika

Tento překrásný kus země je na místě, kam by se ráda podívala většina z nás. Milujete-li vřelé lidi, hudbu a máte-li peníze navíc, neváhejte a vydejte se za poznáním střední Ameriky. Jste-li trochu více dobrodružná povaha, můžete navštívit například i sousedící Haiti, kam se však rozhodně nedoporučuje cestovat se staršími, těhotnými nebo dětmi jelikož je to stát poměrně divoký a nevyspělý.

Obecně se radí dát si zde pozor na spáleniny od sluníčka, střevní potíže a v případě cesty do této oblasti využít včas možnosti očkování. Především proti žloutence. Máte-li v plánu cestování mimo turistické oblasti nebo chcete-li navštívit Haiti, doporučuje se i očkování proti malárii.

V zemích střední a jižní Ameriky je též dobré nepotulovat se nikde po setmění a hlídat si svá zavazadla, cestovní doklady a cennosti. Co se ještě v Dominikánské republice příliš netoleruje, to je nudismus. Tak pozor. :-)

Safari

Safari – cesta za divokou Afrikou

V Africe –  černém kontinentu je stále modernější navštívit krásy divoké a nespoutané přírody a vidět volně žijící zvířata v národních parcích. V dnešní době není takováto dovolená žádnou velkou zvláštností a je mnoho kanceláří, které vám umožní prožít tento jedinečný zážitek.

Není nad to vidět volně pasoucí se stáda zeber, dřímající lvy, pasoucí se slony…

Do oblasti jižní Afriky je povinné mít očkování proti žluté zimnici, ale je dobré nechat si aplikovat i očkování proti malárii, žloutenkám a břišními tyfu. Nezapomínejte také na vlastní ochranu – Afrika je země s velkým výskytem HIV+. Většinou platí, že pokud cestujete do zemí s nižší životní úrovní, musíte počítat že budete muset podstoupit minimálně povinná očkování, být ostražití co se hlídaní si osobních věcí týká a dát si pozor při konzumaci nápojů a potravin.

Jinak je cesta do této oblasti krásnou neobyčejnou dovolenou, zvláště, spojíte-li si safari třeba s odpočinkovým pobytem u moře. Když se budete řídit zdravým rozumem tak své dovolené prožijete v naprosté většině krásně a v poklidu a stanou se pro vás nezapomenutelným zážitkem. A to je důvod proč žijeme.

Další informace o některých zemích světa najdete na http://www.dalka.cz/

Kam letos na dovolenou pojedete Vy? Exotika, Bulahrsko nebo kempování v Čechách?

[hana-code-insert name=’468×250′ /]

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.