Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Jak zvládnout předvánoční čas v klidu

vanoce-darekMáme tu půlku listopadu, obchody se nám pomalu a nezadržitelně začínají plnit vánočním a mikulášským zbožím a my si uvědomujeme, že to za chvíli zas vypukne. Shon, nákupy dárků, hromady jídla, pečení a spousta dalších věcí, bez kterých by vánoce snad ani nebyly.

A to ani nepíšu o stresu, našich nervech, abychom to všechno zvládli a na nic nezapomněli a všem dalším. Zkrátka každý rok stejně a vždy nám to přijde při našem pracovním vytížení nezvládnutelné. A co teprve finance? Naše dětičky mají čím dál větší nároky, malým stačí hračky, ale ti dospívající chtějí notebook, nový typ mobilního telefonu, či jinou nákladnější věc a kde na to brát a nekrást?

Úklid před Vánoci naplánujte

Když tady to předvánoční téma řešíme v okruhu žen, všechny mně dají za pravdu, že nejlepší je to plánovat s rozmyslem a třeba dárky se dají nakoupit  v klidu i hodně dopředu a odpadá ten shon a fronty a vystresované prodavačky v obchodech.Já osobně se snažím mít dárečky nakoupené do konce listopadu a v prosinci se jdu už jen projít městem a nasávám tu vánoční atmosféru.

Všímám si, jak všichni běhají od obchodu k obchodu a já si říkám, ještě , že už to mám všechno pěkně doma.To samé s úklidem. Nikdy nepochopím , jak někteří začnou uklízet dvacátého prosince a diví se, že nezvládají  umýt okna, či  vyčistit koberce. Snažím se si vše postupně rozdělit už od začátku listopadu, třeba ty okna nečekám, až mrzne i kvůli nachlazení. A navíc si myslím, že v domácnosti, kde se uklízí průběžně není třeba bláznit a před vánocemi se chovat, jako by měl nastat konec světa.

[hana-code-insert name=’468×80′ /]

A to podotýkám, že jsem zaměstnaná žena, která si ještě dálkově dodělává školu,  se dvěma dětmi, manželem, psem a velkým domem. Všechno cukroví si peču sama a myslím i na kamarádky a známé.Od začátku listopadu si postupně rozdělím větší úklid a každý týden zvládnu část- např. tento týden dokonale uklidím obývací pokoj, další týden si uklidím celou kuchyni, předělám zásoby v lince a zjistím, co mi chybí a podobně. Vyhnu se tak tomu velkému předvánočnímu bláznění.

Kdy péct cukroví

Od začátku prosince začínám péct. Kolem Mikuláše začínám perníčky,jeden den upeču, druhý den s dětmi zdobíme.Pak asi dva dny pečeme a slepujeme chaloupky , betlémy a svícny z perníku. Další dny děláme těsta a pečeme například vanilkové rohlíčky, pracny a vše , co se musí uležet, aby změklo.

Asi po týdnu pečeme ostatní  cukroví a zdobíme postupně.
Týden před štědrým dnem mívám napečeno kolem dvaceti  pěti druhů a pak si udělám jeden večer, kdy vytvořím to nepečené. Zvládám to v klidu, snažím se nestresovat, jsou to svátky klidu a zbude čas i na vánoční procházku městem, návštěvu trhů, zdobení baráčku a jiné předvánoční aktivity.  Dvacátého třetího poslepujeme vše co je krémové a je hotovo. Navečer jdeme koupit kapříka a vánoce mohou začít.
Honíme se celý rok, tak proč si ještě z těchto svátků dělat zbytečně stresující dobu?

Děti mně se vším rády pomáhají ,ke zdobení a slepování se nemusí nutit a všichni trávíme společně hezké chvilky. Vždy , když nad tím přemýšlím, tak si uvědomuji, že jednou budou vzpomínat na to, jaké vánoce zažívali v dětství a na tu atmosféru, co doma byla.

A co vy dámy, maminky a ženy? Máte taky nějaký svůj způsob, jak to zvládáte s přehledem? Nebo děláte všechno na poslední chvíli?

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.