Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov

Krepové povlečení – ideální materiál nebo nafouknutá bublina?

povleceniKrepové povlečení je ze strojově mačkané tkaniny, která připomíná krepový papír. Hlavním účelem a předností této speciální úpravy je, že takové povlečení není třeba žehlit čímž si usnadníte spoustu práce. Právě to je také důvodem, proč je dnes krepové povlečení tak žádané. Ale není všechno zlato, co se třpytí. V dnešní době se vždycky najde pár „obchodníků“, kteří vám prodají cokoliv, hlavně aby na tom vydělali. Jaké jsou rozdíly v krepovém povlečení a jak si vybrat?

Slovo krep samo o sobě naznačuje pouze, jak jsme již zmínili, že povlečení je mačkané. Neříká, z jakého má být materiálu. Obvykle se pro jeho výrobu používá 100% bavlna, ale na trhu je i krepové povlečení z různých směsových tkanin, nebo ze 100% polyesteru. To je někdy nazýváno jako mikrokrep. Obecně lze říci, že bavlna je prodyšná a saje pot, což vám poskytuje příjemný komfort během spánku. U polyesteru záleží na jeho zpracování. Thermo prádlo je také vyrobeno z polyesteru a při odvádění potu má vynikající vlastnosti. Ale obyčejná vlákna mohou už na první pohled působit uměle, na dotek připomínají voskované tkaničky do bot a pod povlečením z takového materiálu se můžete opravdu hodně zapotit. Napovědět by vám měla cena. Velmi levné krepové povlečení z umělých vláken zřejmě příliš kvalitní nebude. Na druhou stranu, polyester je levnější než bavlna, což se na ceně krepového povlečení také projeví.

U bavlněného krepového povlečení s pocením problém mít nebudete. Ale i tak jsou v kvalitě velké rozdíly. Záleží na zpracování, pevnosti materiálu, hustotě i na tom, jak je ušité. Opět platí, že hodně levné povlečení je podezřelé. Pravděpodobně bude materiál slabý a dlouho nevydrží. Obvykle také pouští barvy.

Nejlepší je nakupovat u ověřených značek, nebo důvěryhodných prodejců. Dejte na doporučení známých nebo se podívejte na hodnocení obchodu na internetu. Mezi osvědčené prodejce krepového povlečení s výběrem originálních a moderních vzorů je třeba bonatex.cz.

http://www.bonatex.cz/krepove-povleceni/

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.