Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Jak na angličtinu ?

Patříte také k těm, kteří mají pořád pocit, že jakmile někdo začne mluvit anglicky, nerozumíte ani slovo, přestože psanému textu rozumíte? Chodíte na hodiny konverzací s tzv. „rodilými mluvčími“ z Indie apod. a pořád to tak nějak nepomáhá, přestože znalosti anglického jazyka máte na celkem dobré úrovni?

Zkuste se prostě dívat na seriály! A jak na to, vám poradíme právě my!

V dnešní době internetového věku je stále více snadnější sledovat velké množství seriálů z celého světa a to i v čase, který vyhovuje přímo Vám. Člověk už není odkázán na televizní vysílání pouze v určitou dobu a může si svůj seriál pustit kdykoliv se mu zlíbí.

Na začátek je určitě dobré vybrat si seriál,  ve kterém postavy mluví srozumitelně, aby poslech jazyka byl pro vás co nejjednodušší. Samozřejmě by to měl být také seriál, který vás bude alespoň trochu bavit.

zoufale-manzelkySeriály, kterým jde dobře rozumět jsou např. Zoufalé manželky (Desperate Housewifes). Výhodou „Zoufalek“ může být právě i to, že u dílů, které budete sledovat, už budete vedět, co třeba říkají v češtině. Zkrátka tedy stačí si pustit díly Zoufalých manželek v originále s českými titulky a poslouchat a číst titulky tak, abyste věděly, co říkají. Pak se podívejte stejným způsobem ještě na pár dílů a některé z nich si pusťte potom několikrát znovu . Uvidíte, že časem už budete vědět, co jednotlivé postavy budou říkat, protože už ten jeden díl uvidíte po několikáté a zapamatujete si to tak.

Pak můžete zkusit u takového dílu i usnout. Stačí si pustit díl, který už jste viděli několikrát, zavřít oči a poslouchat. Najednou si uvědomíte, že rozumíte velké části toho, co v seriálu říkají. Obecně jde lépe rozumět ženám díky jejich lepším komunikačním schopnostem, takže bude jistě pro začátek nejlepší vybírat si „babské“ seriály, jako jsou již zmiňované Zoufalé manželky, nebo dále např. Sex ve městě, který jistě taky většina z vás již zná nazpamět,  dále můžete zkusit např. Gossip Girl, což je seriál spíše pro teenagery, ale třeba se to některé z vás zalíbí. Dále vyzkoušejte třeba Láska je láska nebo Pretty Little Liars.

dexterAle samozřejmě, pokud si vyberet sama seriál, který už znáte, určitě to bude také dobrá volba. Postupem času, až budete mít nějaké ty díly za sebou, můžete přesedlat na trochu složitější angličtinu v seriálech Teorie Velkého třesku, britskou angličtinu si můžete zase procvičit v komediálním seriálu The It Crowd nebo v napínavém britském seriálu s množstvím zajímavých přízvuků – Misfits. Vynikající v originálním znění je i seriál Dexter.

A nejen seriály vám samozřejmě pomohou, mohou to být i vaše oblíbené filmy, na které máte tendenci koukat pořád dokola.

Pokud jste velký hudební fanoušek, poslouchejte svojí oblíbenou hudbu a stáhněte si k písním texty a zpívejte si. Uvidíte, že najednou, to, co jste předtím neslyšela, už slyšíte mnohem zřetelněji.

Tak s chutí do toho, najděte si každý den těch  20 – 40 minut na odpočinek a zároveň učení angličtiny, je to přece ten nejlepší způsob, jak se naučit opravdu z reálných zdrojů mluveného jazyka!!!

[hana-code-insert name=’300×250′ /]

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.