Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Hubnutí

Jak nám pomáhají bílkoviny při hubnutí

zdrave-bilkovinySoučasný stav nejen české populace je na hranici únosnosti. A to ve smyslu stravování, péče o tělo a sport celkově. Zaostáváme za řadou států především v pohybu a stále se nemůžeme naučit správné stravování, které by bylo vyváženým zdrojem energie, vitaminů a minerálů a nezatěžovalo naše tělo.

Klasická středoevropská strava je velmi hutná, energeticky bohatá a s nedostatkem pohybu a nepravidelným režimem tak často vede k nadváze nebo k obezitě. Bohužel v tomto nám často ani nepomůže práce, kterou vykonáváme. Mnozí lidé jsou nuceni celý den sedět a pohybu opravdu mnoho nevykonají.

V této fázi tak nastává často otázka, jak zhubnout. Všichni víme, že existuje mnoho „zaručených“ a účinných přípravků, které by nás měly přebytečných tuků zbavit. Ve většině případů je to však pouhý byznys, který se přiživuje na touze shození kil tuků velké části populace.

Pravděpodobně nejúčinnějším řešením je změna životního stylu. Tělo by se mělo dozvědět, jak zhubnout a měli bychom mu ukázat, že to myslíme vážně. Drastické diety a hladovky sice na oko pomohou shodit kilogramy, ale často se tělo pouze zbaví zadržené vody. Hubnete-li tímto způsobem, tělo nedostává potřebné množství sacharidů, tuků a bílkovin. Jakmile s hubnutím přestanete, řekne si o ně a dojde ke známému jo-jo efektu. Kila se vám vrátí a k tomu i něco navíc, protože tělo tuší, že ho budete opět trápit.

Moderní diety a úpravy životního stylu si uvědomují, že důležitým faktorem jsou bílkoviny. Na ty bychom rozhodně neměli zapomínat, protože jsou základním stavebním prvkem těla, především svalů, které mohou být při nesprávné dietě ztraceny.

Diety, které fungují na principu vysokého obsahu bílkovin, nám neslouží k nárůstu svalové hmoty, ale naopak slouží k jejímu zachování. Pří často pro člověka velké změně životního stylu by se jich tělo mohlo zbavovat. A my rozhodně nechceme přijít o svaly.

Otázka jak zhubnout možná není na místě. Měli bychom se spíše ptát, kdy začneme hubnout. Pomocí webů specializujících se na toto odvětví, se do toho můžeme pustit okamžitě a s pomocí online poradenství si můžeme být jisti správných kroků.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.