Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Jak se dnes rodí. Pohodlí nebo mučení?

porodMáte porodní bolesti a chystáte se právě rodit? Nevěřte slovům nemocničního personálu:

Nebojte, maminko, jste v dobrých rukách. Budete mít maximální pohodlí pro Vás i pro Vaše miminko, máme to tu nově vybavené.“

Dobrý nemocniční personál? Ve většině případů ano, ale pohodlí? ANI NÁHODOU! Přivedou Vás do tzv. „Porodního boxu“, který září a voní novotou, takže si v duchu říkáte, jaké mě to s miminkem potkalo štěstí… Chyba, milé maminky.

Posadí Vás na měkce vyhlížející porodní lehátko, napojí na monitor, a pak ¾ hodiny čekáte, co ta mašinka lékařům řekne. Je to, jako kdybyste seděli na tvrdé židli, která se nepříjemně zarývá do Vašich zad a dělá obtisky kožených potahů na kůži.

Nezastřená okna a procesí lidí, kteří se trousí do místnosti, aby dostali instruktáž k novému dýchacímu přístroji pro miminka, rozhodně na pohodlí a příjemném prostředí pro maminku a její právě na svět přicházející miminko, nepřidá.

Nakonec Vás na 10 minut odpojí od přístrojů a nechají osprchovat. Doprovod Vám promasíruje příšerně ztuhlá záda, s poznámkou typu: „Jé, ty si to lehátko vezmeš sebou?“ V dané chvíli, pak máte chuť dotyčného nebo dotyčnou, v návalu dalších porodních bolestí, vidět na svém místě.

Následují další nekonečně dlouhé okamžiky mučení na lehátku čpící novotou, které jen zvýší Vaše naděje, o co nejrychlejší porod. Miminko pak buď přivedete na svět přirozenou cestou na mučícím porodním lehátku, nebo se nad Vámi osud smiluje a jste převezena na operační sál k císařskému řezu.

Takže, milé maminky, ne vždy platí: Co je nové, je pohodlné!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.