Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Dovolená

Obrázky z Paříže

Obrázky z Paříže

Prohlížím si fotky z naší nedávné cesty do Francie, do Paříže. Fotila moje dcera, která je nadšená z historie, takže kromě našich vlastních snímků na všech těch zajímavých místech jsou to vesměs samé historické budovy, ač krásné…ale není to úplně ta Paříž, to město, které jsem viděla já. Je mi celkem líto, že jsem si fotoaparát častěji nevzala do rukou já, ale i tak – nevadí. Obrázky z Paříže mám vyfocené někde v sobě.

Cvak. Japonská nevěsta u chrámu Notre Dame obklopená spoustou holubů- fotograf jim přisypával něco k snědku, aby se k ní slétaly. Cvak. Stará žena, cikánka, žebrající v předklonu. Cvak. Černoši všude chřestící s Eiffelovkami navlečenými na velkém kovovém kruhu. Cvak. Kvanta turistů, všech národností, mladých, starých, unavených i žhavých nasát co nejvíce z atmosféry města. Cvak. Auta objíždějící dokola a zase dokola Vítězný oblouk. Cvak. Labutě. Cvak. Zelené parky, oázy a plíce města. Cvak. Lodě plující po řece Seina. Cvak. A platany. Cvak.

Fronty na všech záchodech, kde si všichni potřebovali odskočit. Cvak. A lidé, jejichž povoláním je řídit „záchodový provoz“ – páni vlevo, dámy vpravo. Cvak. A obzvláště ten jeden pán, na WC pod Eiffelovkou, protože někoho tak nadšeného z práce, kterou dělá, jsem už dlouho neviděla. Cvak. Děti asi z mateřské školy, které kreslí obrázky před Eiffelovkou. Cvak. Vrabci a krkavci, kteří se turistů vůbec nebojí. Cvak. Pařížské metro narvané k prasknutí. Cvak. Výhled z Eiffelovky na obrovské město. Cvak.

Kvanta japonských turistů, všude cvakajících svými fotoaparáty. Cvak. Malíři na Montmartre. (Škoda, že jsme se zrovna ztratili a měli úplně jiné starosti a na prohlížení a vnímání atmosféry už nebyl čas.) Cvak. Kvanta turistů, kterým se podařilo najít obrázek Mony Lisy v Louvre. Cvak. Bláznivě krásná Stravinského fontána. Cvak. Šneci a žabí stehýnka. Cvak. A policie při protestech před Notre Dame. Cvak. A zase černí mladíci, chřestící miniaturními Eiffelovkami, tentokrát před Versailles. Cvak. Moderní čtvrť La Défense, s mrakodrapy a úředníci v límečcích. Cvak. Vůně trhu a všechny jeho barvy a zvuky. Cvak.

Návštěvníci muzeí a obrazáren. Cvak. Stromy v parcích. Cvak. A všude přítomní běhající Francouzi. Cvak. A cvak, cvak, cvak, těch dojmů a barev města nad Seinou je spousta a tak, třeba budete mít chuť nebo možnost poznat toto město nad Seinou na vlastní kůži. Cvak. A moje nohy plné puchýřů. Cvak. Asi se začnu učit francouzsky.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.