Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Muž vs. domácnost

muž-v-domácnostiŽijí s Vámi v domácnosti muži? Pomáhají Vám s úklidem, vařením či dětmi? Pak jste těmi nejšťastnějšími ženami pod Sluncem. Ve spoustě rodin totiž platí spíše pořekadlo: Co si sama neuděláš, to nemáš!“

Muži jsou ve většině případů spíše toho názoru, že oni chodí do práce, a když přijdou domů z práce, chcou si odpočinout a ne, ještě doma někde něco uklízet po dětech, umývat nádobí, vysávat, či dokonce vařit. V duchu si myslí: „To je přece ženská práce! Já jsem tu od toho, abych vydělával peníze na obživu a ne, na úklid!“

Takže to většinou zbývá na ženách, aby se o tyto věci v domácnosti postaraly. Sice někdy mají pocit, že padají únavou a nedělají doma nic jiného, než že perou prádlo, myjí nádobí, přebalují miminka, utírají dětem nosy, sbírají hračky pod nohama po celém bytě či domě a vyvyřují pro své blízké od rána do večera. Den po dni to samé.

Pak je pro tyto ženy jediným odpočinkem, když děti večer ulehnou do postele, máte všechnu práci hotovou a Vy si můžete konečně uvařit kávu, čaj nebo si dát něco dobrého na zub.

Jedna rada milé dámy! Zkuste nenápadným způsobem své muže, bratry, otce či partnery přimět, aby Vám alespoň občas pomohli a Vy měli trošku toho času sami pro sebe. Na každého muže platí něco jiného a ženy velice dobře ví, jakým způsobem na ně zapůsobit, aby získaly to, co chtějí.

Jsou ale i tací muži, kteří toto všechno zvládají přímo na jedničku. Ženy, které přijdou domů z práce a mají doma uvařeno, umyté nádobí a děti zabavené nějakou prima hrou, můžou být blahem bez sebe.

Mnozí muži, jsou na úklid mnohem důslednější než jejich protějšky, tzv. „pedanti“, a když je pak popadne „generální úklid“, pak se raději, milé dámy, rychle někam schovejte, nebo vemte děti na procházku, protože pak všechno létá vzduchem, ať již slova nebo věci….

Pro každou ženu či dívku je to ale úžasný pocit, když ví, že na vše okolo domácnosti, není sama a připadá si pak pro členy své rodiny velmi důležitá.

Tito muži na sebe mohou být pak právem hrdi, protože když ženám doma pomohou, mají mnohem více chvil, trávit s rodinou čas jiným a příjemnějším způsobem, jako jsou procházky, hraní si s dětmi, výletem či jen sezením u televize vedle sebe.

No – prostě milující se rodina.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.