Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Bydlení a domov, Sex a vztahy

Pořádek dělá přátele, i rodinu

úklidTaké se musíte doma neustále potýkat s problémem, co kam dát a přemýšlením, jestli už by nebylo na čase se něčeho z toho zbavit?

K tomuto stádiu přemýšlení či rozhovorů v rodině, každý z nás rozhodně, jednou dospěje.

Určité procento lidí se ale bohužel dá nazvat „vetešníky“. Pořád dokola si v duchu říkají, že ten starý mixer nebo starý hrnec s jedním uchem, určitě ještě někde upotřebí. Rodina této skupiny pak vede neustálé řečnické boje se svým protějškem či potomkem, proč si to či ono nechat nebo vyhodit. Odpovědí, Vám většinou bude agument, že starý mixer se může přece ještě hodit, pokud by ten nový náhodou vypověděl službu, nebo že ten starý hrnec lze používat třeba jako odpadkovou nádobu, např. když loupete brambory nebo jablka a nechcete mít nepořádek po celém stole.

Tytéž boje pak doma vedou rodiny s dětmi ohledně jejich hraček. Z jedné strany uslyšíte: zbavme se těch dětských kláves – stejně už to nefunguje, koupíme jim nové. A z druhé strany uslyšíte argument typu: to jim přeci nemůžeme udělat, vždyť je mají tak rádi a to že již nehrají? To nevadí, alespoň nám to nedrásá nervy.

Brzy ale některé ze stran dojde trpělivost a každý si dovede jistě živě představit, jak to skončí….

V takovémto případě je nejlepší, aby obě dvě strany udělaly kompromis. Nejlépe tak, že na slupky Vám přece může posloužit třeba jedna ze starších misek, kterou již tolik nepoužíváte, a ten starý mixer schováte někam dozadu nahoru na skříni, aby se Vám v kuchyni nepletl pod rukama. A co se týče dětských hraček, domluvte se, že si dětské klávesy doma sice dočasně necháte, ale pouze, dokud neseženete nové se spínač na vypnutí zvuku. V případě, že Váš potomek bude umět tuto věcičku ošálit a poradí si s ní, nelamte si s tím hlavu – existují přeci špunty do uší!

Řešení těchto situací si vybere každý dle svého svědomí, ale malá rada : zkuste nenápadný, jemný nátlak, aby jste dosáhli alespoň částečně svého cíle a všichni doma byli spokojeni. Zbavte se opravdu rozbitých a nebezpečných věcí a nedělejte si doma skladiště. Může to vést k rozbrojům ve Vaší rodině, a nepořádek, kterým si touto „veteší“ doma způsobíte, za to rozhodně nestojí!

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.