Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Dopřejte si bahenní zábal

Dopřejte si bahenní zábal

Pokud patříte mezi ty, kteří se snaží žít zdravě, nezahlcovat tělo „Éčky“, toxickými látkami, přehnaným množstvím tuků a občas uděláte očistný půst, jistě vás bude zajímat něco o bahenním zábalu.

Je to velmi příjemná metoda, díky které vašemu tělu pomůžete se zbavováním se nečistot a škodlivin z těla. Proč neočistit tělo nejen zevnitř, ale i z venku. Naše kůže je v očišťování a zbavování těla škodlivin možná stejně důležitá, jako ledviny. Můžeme potní žlázy, které vykonávají tuhle zášlužnou práci hezky očistit a usnadnit jim práci.

Bahenní zábal se provádí v leže, masérka připraví příjemné prostředí se svíčkami, vůní uvolňujícího oleje a procedura může začít. Nejdříve vaše tělo potře směsí solných krystalů a oleje, čímž kůži očistí. Je to takový jemný peeling, kterým tělo zbaví staré pokožky.

Pak budete zabaleni do igelitu a deky, aby se póry hezky uvolnily a otevřely. Mezitím začne příprava vzácené bahenní směsy. Ohřívá se v mikrovlnné troubě, je bohatá na hořčík, chlór, vápník, sodík a draslík. Především sodík a draslík mají hlavní úkol, kterým je obrazně řečeno výměnný obchod. Pomáhají látkové výměně mezi buňkami – pomáhají vylučovat toxické látky, které v nás jsou díky nesprávné živostosprávě, stejně jako průmyslovým prostředím.

Teplota bahna má být kolem 32 stupňů, aby se póry správně otevřely. Proto to výše zmiňované ohřívání. Po nanesení zábal splňuje dvojí funkci. Z těla vytahuje toxické látky a dodávají mu minerály, které jsou v něm obsažené.

Zábaly se využívají po úrazech, při revmatu, kožních problémech, jako je třeba lupénka. Nechává se působit třicet minut a Vy si můžete užít nejen očistnou kůru a blaho pro vaše tělo, ale i výtečný odpočinek mysli, nebo chcete-li dát si „šlofíka“.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.