Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady

Seznamy, jídelníčky a rozpisy

Seznamy, jídelníčky a rozpisy

Lidé si často doma dělají různé seznamy týkající se nákupů, které jsou nutné obstarat, jídelníčky s nápady na vaření na příští dny a rozpisy prací jednotlivých členů rodiny v domácnosti.

Obvykle se dotyčný seznam umišťuje na lednici či jiné, dobře viditelné místo, abychom na něj nezapomněli a jeho obsahem se mohli řídit.

Dodržujete však tento obsah připraveného a pečlivě vymyšleného jídelníčku? Možná tak jeden den. Většinou to ale stejně skončí momentálním nápadem oběda či večeře, Vás nebo člena Vaší domácnosti.

Seznam na nákup? Marná snaha, kuchařky a kuchaři.

Většina z Vás ho zcela jistě nakonec zapomene stejně doma na lednici, kam jste si ho tak pečlivě připravily. V obchodě pak s komplikacemi budete přemýšlet: „Co jsem to na tom seznamu vlastně měl/a napsáno?“

Přestože mnozí v nás máme snahu zorganizovat chod domácnosti co nejlépe, málokdy se to podaří. Snaha o to, aby doma vše „šlapalo jako hodinky“, je úplný nesmysl. Vždy se stane něco nepředvídatelného a své záměry musíte v konečné fázi, změnit. Většina z nás totiž trpí „sklerózou“, a i přestože si seznam připravíme, zbyde doma. A pak marná snaha, paměti.

U jídelníčků je to podobné, pečlivě si sestavíte seznam oblíbených pokrmů, ale nakonec se rozhodnete k impulsivnímu nápadu ať již Vás nebo od mlsných jazýčků Vaší rodiny.

Rozpisy domácích prací? Vůbec se nesnažte! Rozdělíte sice práci spravedlivě mezi všechny členy domácnosti, ale nikdo se rozpisem rozhodně řídit nebude.Buďto si to mezi sebou prohodí, protože ho nebo jí zrovna bolí hlava a hluk vysavače by to mohl ještě zhoršit, nebo se říznou do prstíčku a pak v žádném případě nemohou přece umývat nádobí. Většinou se ale jedná spíše o tom, že se jim Vámi přidělená práce prostě nechce dělat a raději půjdou udělat něco, u čeho se příliš nenadřou.

Připravit si takovéto seznamy, jídleníčky a rozpisy je velmi snadné, ale jejich realizace v praxi už tak snadná není.

Proto je mnohem efektivnější jednat účelově. Cílem totiž je, aby v konečném efektu, bylo nakoupeno, uvařeno a uklizeno! A pokud chcete na lednici vyvěsit rozpis tak ve znění: „Než se vrátím ať je umyté nádobí, vysáté koberce, vytřeno a vynesený koš – je mi jedno kdo to udělá, ale ať je to hotovo! Pa uvidíme se později! Mám Vás ráda!“

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.