Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Praktické rady, Život

Silvestr „před“ a „po“

Silvestr „před“ a „po“

Před Silvestrem si člověk říká, jak je po předchozích zkušenostech moudřejší a prozíravější, co se alkoholu týče. Ovšem po hodování o svátcích vánočních, které nejspíš dopadly jinak, než bylo původně v plánu, je zřejmé, že pokud to stav a situace dovolují, dáme si do nosu.

Všechny ty punče, grogy, svařená vína jsou se zimou spojené, že si to nikdo neumí bez nich představit. A co teprve chlazené bublinky s jahodami o půlnoci, to je lahoda! A jak jsou zrádné! Zahřejí, chutnají a ta vůně, kdo by odolal dát si ještě a ještě…A už je to tady. Houpačka z poutě jako vyšitá.

Nejdůležitější je alkohol prokládat něčím nealkoholickým ve větším poměru. Čili sklenku alkoholu „rozředíme“ přinejmenším dvojnásobným množstvím vody. Rozdíl poznáme hned následující ráno. A spojíme-li to konzumací jídla a ještě lépe, pohybem, o Silvestru zejména tancem, máme určitě vyhráno.

Také je dobré si nějak lehce rozmyslet, co budeme pít. Jedno jediné pravidlo pro všechny platí vždy. A to je: nemíchat. A koukat na značku, kterou si dáme. Ono totiž krabicové je poznat celkem rychle, hlavně ráno.

A když už k té kocovině přeci jen dojde, určitě nesázejte na takzvané vyprošťováky či „osvědčené“ kafe s pepřem. Na každého působí něco jiného a tyto „vychytávky“ většinou pomáhají tomu, kdo si je sám vymyslel. Nejlepší je zásobit tělo neperlivou vodou, a pořádným vývarem. To pomáhá většině lidí.

Nevím a jsem zvědavá, zda bude letos téci proudem i tvrdé pití po všech těch kauzách a prohibici. Uvidíme. Doufám, že uvidíme všichni. Přeji všem, aby vkročení do Nového roku bylo co nejméně oslaveno s lavory u postelí a obklady na hlavách. Hezký vstup do nového roku 2013.

 

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.