Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Nákupy, Praktické rady

Vhodné dárky

Vhodné dárky

Spousta z Vás každodenně řeší výběr vhodného dárku, ať se jedná o jakoukoli příležitost, jako narozeniny, svátky, výročí, vánoční dárky nebo dárky, které mají udělat jen někomu radost.

Neustále přemýšlíte, co přesně koupit či dokonce vyrobit, aby dotyčný človíček, byl potěšen. Pokuste se vybírat s rozvahou, i když většina lidí se při výběru dárků raději řídí srdcem. I obyčejná květina dokáže každé ženě udělat ohromnou radost. A to ani nemusí být nějaký zvláštní důvod ženám květinu darovat. Ženy pak mají pocit, že jsou pro členy své rodiny, pro partnera či děti a přátele, důležité.

Obdarovaní většinou nedají příliš najevo, že jste se právě zrovna moc netrefili do jejich vkusu. Proto by bylo nejlepší, kdybyste nenápadnými a dobře promyšlenými dotazy, zjistily, jaké má dotyčný nebo dotyčná zájmy, oblíbené barvy, vůně či co mu nebo jí chybí v domácnosti.

U dětí stačí pozorovat, jaké jsou jejich oblíbené hračky nebo po čem po očku pokukují nenápadně za výlohami obchodů.

Vůbec nezáleží na obsahu, ale na úmyslu někoho potěšit a ukázat, že Vám na někomu opravdu záleží. A ne vždy je správné vybírat srdcem. Vhodnost dárků je totiž moc důležitá.

Co když od někoho dostanete dva stejné dárky? Co s nimi udělat, a přitom neurazit ani jednu ze stran. Pokud se jedná o praktické dárky, dají se uskladnit a použít v případě, že předchozí doslouží.

Ale co když se jedná o živý dáreček? Pak může vzniknout obrovský problém. Co když někdo z Vás zjistí, že se nedokáže o pejska, kočičku, králíčka či jiné zvířátko postarat… Pak to může skončit tak, že v útulcích a chovných stanicích bude přeplněno. Většinou se jedná o období Vánoc, kdy se vyskytne zvířátko, jako vánoční dárek a dotyčný se o ně nedokáže postarat. A příčinou je právě nevhodný dárek.

Každý dárek i maličkost, je dobrý pro utužení vzájemných vztahů v rodině či mezi přáteli. Vždy se pokuste popřemýšlet, co by se tomu či onomu hodilo v domácnosti, odpozorovat oblíbenou kosmetiku či správnou velikost oblečení.

A u živých dárečků se nejprve ujistěte, že dotyčný nebo dotyčná, je schopen/a se o zvířátko dostatečně postarat.

Jen tak se vyhnete nesprávnému výběru dárků a všichni budou velmi spokojeni.

Jeden komentář »

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.