Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Krása a móda, Praktické rady

Péče o pleť pracující ženy v zimě – část 2.

Péče o pleť pracující ženy v zimě – část 2.

Navážeme na první část a řekneme si o dalších radách, jak pečovat v zimě o pleť, pokud na tom nejste s časem příliš dobře.

Rada: Zbytečně pleť nevysušujte. Používejte na odličování hydratační mléko a pleťovou vodu bez alkoholu, pozor na horkou vodu.

Autor obrázku: soapylovedeb

Upracovaná žena: Ruku na srdce, kdo se z Vás pravidelně odličuje? Tady musím dát za pravdu, že pravidelné čištění pleti, je pilířem zdravé pleti, ale pokud opravdu počítáte každou minutu, vyřešte to jednoduše. Zakupte si kvalitní dětské mýdlo a jím a vlažnou vodou pravidelně pleť čistěte ráno a večer.

Před celkovým čištěním je potřeba odstranit líčení očí. Oční okolí  je potřeba odlíčit tamponkem a odličovací prostředek na oční okolí, ten  jsem dle rady jedné dámy, která svůj občanský průkaz může zahodit, jelikož věk ji stejně nikdo nevěří, nahradila olivovým olejem a ono to opravdu funguje.

Z dětského mýdla si vytvořte na obličeji a dekoltu bohatou pěnu a jemně pleť očistěte. Potom se osušte ručníkem, který máte pouze na obličej a pozor, žádné tření. Potom pleť už jenom ošetřete krémem. Čím dříve tím lépe, pokud ucítíte pnutí pleti, už ji trápíte.

Rada: V mrazech nanášejte několikrát denně vrstvu ochranného krému na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe.

Autor obrázku: Matt Gillman

Upracovaná žena: Noste v kapse/ v kabelce pomádu, jelení lůj…je to v podstatě jedno co, ale snažte se při pobytu venku si rty namazat, anebo alespoň před odchodem. Během dne Vám dobře poslouží i krém na ruce, kterým můžete rty lehce namazat, ale pozor, ten moc chutný není.

No a pokud si vzpomenete, sáhněte do zásob a rty si namažte medem, který potom jednoduše slíznete. Rty se krásně zhydratují a uleví se jim.

V zimě a v pobytu v klimatizované místnosti si pamatujte jednu zásadu, hlavně rty neolizovat, to je ještě více vysušuje.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.