Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Krása a móda, Praktické rady

Péče o pleť pracující ženy v zimě – část 1.

Péče o pleť pracující ženy v zimě – část 1.

Autor obrázku: Serene Vannoy

O tomto tématu již bylo napsáno mnoho… Většinou všichni radí to samé, akorát to je popsáno jiným způsobem. Proto se Vám to pokusím také opět celé znovu popsat i já, ale ne jako kosmetička, ale jako žena, která stejně jako Vy přiběhne domů z práce, musí poklidit, uvařit, usmívat se a konverzovat.

Potom je ráda, že padne do postele a přečte si oblíbený časopis, nežli ji vypadne z rukou, protože ten článek o tom jak mám relaxovat a odpočívat při svíčkách v koupelně, pravidelně docházet na kosmetiku a dopřávat si péči o pleť, už únavou nedočetla.

Ráno se vzbudí, celá pomačkaná, stráví pár minut v koupelně, doběhne udělat snídani a nachystat svačinu. Potom  vytvoří make-up, aby se lidi na potkání neptali proč s tou chřipkou neleží doma a letí do práce. No a takhle až do víkendu, kdy by podle rad měla relaxovat, ale to je zase potřeba vyžehlit, uklidit, navštívit babičku, vykoupat psa….

Ano, samozřejmě souhlasím se vším co je doporučeno, že v každém roční období má pleť dostat individuální péči, ale s ohledem na to jak to zvládnete a jak dlouho na to máte. Samozřejmě souhlasím  i s tím, že kosmetika je dobrá věc, ale když to nestíháte, tak je potřeba to vymyslet jinak. V zimě je velkým problémem pro pleť velké rozdíly teplot a také suchý mráz, který dokáže potrápit.

Tak a co se týče té péče v zimě, zde je několik  již snad tisíckrát vyřčených rad:

Rada: Užívat zimní krém, anebo výživnější krém s UV faktorem. S ohledem na Váš typ pleti.

Autor obrázku: Daniela Vladimirova

Upracovaná žena: Užívejte stejný krém jako dosud, akorát vyzkoušejte tip našich babiček, prababiček. Naneste si na obličej, krk a dekolt Niveu, anebo klasickou Indulonu. Jedná se o letité rodinné krémy, které využívali generace před námi a fungovalo to.

Pořádně krém rozetřete a jemně jím pleť promasírujte. Nechte během přípravy čaje pro rodinu vsáknout, potom z pleti kapesníčkem odsajte přebytečný krém a naneste Váš obvyklý (to babičky asi vynechávali).

Já sama Niveu mažu i na oční okolí, předpokládám, že nyní kosmetičky již omdlévají, mám pleť problematickou  a oční okolí citlivé, ale po 4 týdnech Niveových kůr mám pleť jako vyžehlenou.

Pokud se Vám objeví tzv. kuperóza, neboli popraskané žilky. Je potřeba v hydrataci pleti o dost přidat.

Pozor na horách, tam je stejně jako u moře, UV ochrana nutností.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.