Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Zdraví

Přehnaná sebekritika

Přehnaná sebekritika

Autor obrázku: Alessandra Oddi

Problém, jímž trpí velké množství lidí. Není dáno, že jím trpí příliš hubení, anebo naopak obézní lidé, je to individuální dle povahy a stylu života každého jedince. Zejména introvertní lidé tímto trpí, neboť nemají příliš kamarádů (ne-li žádného), nechodí na žádné diskotéky, do barů apod., a tak vlastně ani neznají své kvality, kterými mohou nejenom ostatní zaujmout, ale i pobavit a být pro ostatní dobrým přítelem a rádcem, pro některé možná i vzorem.

Nebraňte se tomu

Jste-li uzavření a lidé se Vám vyhýbají, nemusí být problém pouze v nich, ale i ve Vás. Samozřejmě, že by ostatní měli mít pochopení, jací jste, nicméně i Vy musíte udělat jisté ústupky a alespoň trochu se ostatním lidem otevřít, aby měli vůbec šanci zjistit, jací vlastně jste. Rozhodně se nebraňte novým věcem – velmi často totiž zjistíte, že jsou to věci, které Vás baví, navíc se při mnoha činnostech můžete seznámit se spoustou nových lidí.

Někdy stačí i jeden

Autor obrázku: Pedro Ribeiro Simões

Pokud jste skutečně složité osobnosti a máte opravdu velký problém s navazováním kontaktů, a zrovna tak víte, že ani nepotřebujete mít více přátel, postačí Vám i jeden – v mnoha případech bývá tímto přítelem (resp. nejlepším kamarádem) přítel či přítelkyně. Pokud zvolíte tuto variantu, časem budete stejně potřebovat dalšího kamaráda, nějakou „třetí“ osobu, které se budete moci svěřit s věcmi, se kterými se nelze svěřit přítelovi či přítelkyni. Mj. tím získáte i další pohled na Vaše problémy, anebo naopak radosti.

Buďte na sebe hodní

Nebuďte na sebe příliš tvrdí a alespoň čas od času se odměňujte, pochvalte se, řekněte si, že Vám to sluší apod. Samozřejmě ale všeho s mírou – nic se nesmí přehánět, a tak, budete-li se příliš vychvalovat, odradíte od sebe úplně všechny. Také si klaďte nějaké cíle – a je úplně jedno, když je nesplníte na 100% – splněním alespoň většiny Vašeho úkolu mnohdy dosáhnete více, než velká spousta ostatních lidí.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.