Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Sex a vztahy

Když je to ten pravý

Když je to ten pravý

Autor obrázku: Katsu Nojiri

Vztahy mezi lidmi jsou důležité odjakživa. Dříve vybíraly partnery a partnerky svým dětem rodiče, a to čistě kvůli obchodním vztahům, dědictví, moci (vlivu) apod. Také nebylo možné, aby spolu dva „jenom tak chodili“, ale v úvahu připadaly pouze a jedině zásnuby a následně pak i manželství.

Říká se, že se každý pro někoho narodil, s nímž bude šťastný a stráví spokojený život. Dnes je to ovšem oproti dřívější době výrazně jiné a je zcela běžné, že spolu dva lidé takříkajíc chodí, aniž by spolu byli zasnoubení či byli v manželství.

Hezké pocity …

Když jste v blízkosti toho, jenž k Vám patří, cítíte se dobře a máte dobrý pocit. Přejete si, aby chvíle, kdy jste v jeho blízkosti, nikdy neskončila. Všechno krásné ovšem jednou končí a nic netrvá věčně. Je jen a jen na Vás, zda-li budete chtít prožít těchto společných chvilek více, anebo ne. Nenechte se ovšem unášet pouze vzhledem – pak se nejedná o lásku, ale o fyzickou krásu, která v lásce nehraje příliš velkou roli.

Pocity jsou rozmanité

Je nutno si uvědomit, zda jsou Vaše pocity způsobeny zamilovaností, skutečnou láskou, anebo pouze vzrušením. Obvykle pocity způsobeny zamilovaností, nebo vzrušením příliš dlouho nepřetrvají a velmi rychle tak dojde k návratu emocí do normálu.

Autor obrázku: Filippo Cassoli

Jsou-li ovšem tyto pocity způsobeny opravdovou láskou, musí to být oboustranné – vyvíjí-li totiž tyto emoce pouze jedna strana, je to zcela bezvýznamné – na lásku totiž musí být dva. Je dobré raději nic neuspěchat a dát všemu čas, než být potom zklamaný. Zejména lidé, kteří si zakládají na emocích, to pak mohou nést velmi těžce. Obvykle to mívá i fatální následky, nemálokdy s pomýšlením na sebepoškozování či dokonce na sebevraždu.

Nic neuspěchejte

Neznamená, že když cítíte, že je to ten pravý, že cítí totéž a že se mu tedy musíte hned celá oddávat. Dnes má velká spousta mladých holek „v módě“, sexuálně si hrát třeba už po 14-ti dnech …pro některé normální, nicméně pro většinu lidí je to příliš krátká doba.

K lásce jsou třeba především city, tolerance a porozumění, nikoli sex, byť i ten ke vztahu patří. Je ovšem nutné stále dbát jistých kodexů a nepoddávat se pouhým zvířecím pudům, neboť právě jejich potlačení následně vytváří mnohem silnější a procítěnější vztah a veškeré činnosti v něm.

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.