Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Děti a rodina, Sex a vztahy

Proč si mladé ženy vybírají starší muže

Proč si mladé ženy vybírají starší muže

Na ulici během dne potkáte nepřeberné množství lidí. Někteří jsou mladí, někteří starší. Spousta z těchto lidí vás něčím zaujme, ať už je to zevnějšek, styl chůze, nebo například partner, vedle kterého kráčejí. Pokud potkáte mladou slečnu, kterou za rámě vede muž ve středních letech, jistě vás jako většinu ostatních napadne, co na něm ta mladá žába může vidět?!

Někteří z nás to budou i odsuzovat, budou se domnívat, že jde pouze o finanční stránku, a s láskou či porozuměním to nemá absolutně nic společného. Ale musíme si uvědomit, že my do jejich vztahu nevidíme, nelze vše takto zaškatulkovat a odsoudit hned podle prvních dojmů. Pojďme se společně podívat na to, jaké jsou nejčastější důvody vztahu, kdy věkový rozdíl mezi ženou a mužem není až tak nenápadný.

Mladší žena a starší muž

1. Prvním možným vysvětlením je fakt, že mladá žena si vztahem se starším mužem kompenzuje otcovskou lásku, která jí nebyla dostatečně poskytována (samozřejmě je to subjektivní pocit). V tomto případě jí starší muž může poskytnout vše, co jí scházelo či schází. Ať už se bude jednat o ochranu, pozornost, nebo předávání vlastních zkušeností. Toto je podle mého názoru ten nejčastější důvod, proč mladá žena vstoupí do vztahu se znatelně starším mužem. Nejen, že je to nejčastější příčinou, navíc tento důvod v sobě zahrnuje de facto všechna možná další odůvodnění.

2. Dalším vysvětlením může být to, že mladé dívky těžko hledají chlapce stejného věku, kteří by byli i psychicky na stejné úrovni, stejně vyspělí. Není tajemstvím, že dívky dospívají v průměru o 3 roky dříve než většina chlapců. Pokud u svých vrstevníků nenaleznou porozumění, společné a vyspělé názory, či například ustálené životní hodnoty, často se pouští do vztahu s o dost starším mužem. Je to přirozené, jelikož starší muži to již mají v hlavě srovnané, v „pořádku“. Mají již stanovené své životní hodnoty, kterých se drží. Vědí, co od života chtějí, a to, přiznejme si, mladí chlapci teprve zjišťují. Starší muž v tomto případě může mladé dívce nabídnout jak diskuzi na úrovni, tak i vzájemné obohacování se svými názory a postoji

3. Ochránce, o tom bychom se zde měli zmínit. Pocit bezpečí je jedním z nejdůležitějších v našem životě. Jako dětem nám tento pocit dávají rodiče. Když dospějeme, většinou ho hledáme u svého partnera. I zde mají starší muži výhodu. Často mají již vybudované své zázemí, vědí, že dříve než se bude rozhazovat, je potřeba poplatit vše, co je nezbytné. Oproti tomu, vrstevníci mladých dívek upřednostňují většinou zábavu před povinnostmi. Díky tomuto chování může rychle nastat malér. Kdo tedy zde vyhraje na plné čáře? Ano, opět starší muž.

4. Jako poslední bych jistě uvedla zkušenosti. Každý člověk je získává během života, postupem času. Platí zde tedy přímá úměra, že čím jsme starší, tím více zkušenostmi disponujeme. Nejen, že mladé dívky mohou tyto zkušenosti od svých starších partnerů pochytit a aplikovat je také ve svém vlastním životě, ale především se díky nim mohou vyvarovat spousty zbytečných přešlapů.

Proto, pokud i Vaše dcera nyní tráví svá „nejlepší léta“ po boku staršího muže, nevěšte hlavu. Nejen, že do života jí to možná přinese více než vztah s vrstevníkem, navíc, jistě dospěje a sama sebe pozná lépe.

Není tajemstvím, že tyto vztahy zpravidla jednou skončí, ale o zkušenosti, které v době trvaní nabude, o ty již nikdy nepřijde. A kdo ví, možná právě tyto zkušenosti budou jednou stěžejní, až přijde čas na péči o rodinu a manželství…

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.