Bydlení a domov

Všude dobře, doma nejlépe. Jak si zařídit krásné bydlení a útulný domov.

Děti a rodina

Děti jsou největší radostí. Kdo je nemá, chce je. Rodina je cennější než všechno bohatství světa.

Krása a móda

Krásná může být každá žena. Ovšem nestačí jen chtít. Je třeba pro to také něco udělat.

Praktické rady

Rady a tipy, které využijete v běžném životě. Ušetřete si práci, čas i peníze.

Sex a vztahy

Sex je kořením života. Jak vycházet s partnerem, jak pracovat na vztazích.

Domů » Čtenářky píší, Sex a vztahy

Miláčku, mám tě ráda, ale bydlet s tebou neumím 2

Miláčku, mám tě ráda, ale bydlet s tebou neumím 2

Po prví části článku o začátcích soužití, je tady druhá část.

Bydlení „na zkoušku“

Dnešní doba přeje zdravému rozumu a mnoho mladých páru neskáče do života „po hlavě“, jak tomu bylo o generaci dříve. Společné bydlení přichází u těch „chytřejších“ ve chvíli, kdy už nemají „holý zadek“ a mají v životě něco za sebou.

A ani v tuto chvíli si nenamlouvejte, že je to na celý život, ale prostě to vyzkoušejte. Je to pudová záležitost. Buď to „pude“ nebo „nepude! :-). Vědomí, že se máte v nejhorším případě kam vrátit, vás bude motivovat mnohem více, než vědomí, že to zkrátka musíte vydržet, když jste si to vymysleli.

Ozubená kolečka

Ať na zkoušku nebo na ostro, když už tedy s někým bydlíme, musíme společně nějak vycházet. A systém ozubených koleček je dobrým začátkem, ale musíme překonávat různé třecí plochy. Takže se radujme z toho, že jeden umí pracovat hlavou a druhý rukama a nevyčítejme si to navzájem. Ten umí to a ten zas tohle to a všichni dohromady udělají moc :-).

Autor obrázku: Tony Alter

Názory dvou

Dalším problémem jsou odlišné názory a odlišný pohled na společný život. Není nic horšího, než neustále narážet na stejný zádrhel. Kompromisy jsou velice důležité, ale oboustranné! Při věčném ustupování „aby byl klid“ se z vás brzy stane loutka bez názoru zcela závislá na partnerovi osobě.

Výměna názorů se také neobejde bez určitých pravidel, jinak se snadno může stát, že si vyčtete první poslední a nezmění se zhola nic. Zaměřte se na jednu věc, kterou chcete hádkou vyřešit a od té neustupte, ať se partner snaží spor jakkoli otočit. V případě, že tím, kdo hádku způsobil svoji vinou, jste vy, je nezbytné přiznat svoji chybu a omluvit se. Ale na druhé straně z jednoho chybného kroku se nevraždí a není nutné nechat si ji otloukat o hlavu neustále. Hoď kamenem, ty kdož si bez viny!

Společné bydlení prověří pevnost vašeho vztahu a ne všechny páry tuto zkoušku ustojí. Takže pokud patříte k těm, kterým se po této zkušenosti vztah rozpadl, nezoufejte! :-) Buď ještě nejste dostatečně vyspělí, nebo se zkrátka po partnerovi na celý život poohlédněte někde jinde, jednou se to určitě podaří! :-)

Napsat komentář!

Přidat komentář nebo trackback z vašeho místa. Můžete také odebírat komentáře přes RSS.

Přidávejte příspěvky k tématu. Nepřidávejte spam.

Můžete použít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento blog podporuje Gravatar. Pro vytvoření Vašeho profilu se zaregistrujte na Gravatar.